קידוד באתר "הארץ" - מה אפשר לעשות

דיונים כלליים על הדפדפן Mozilla Firefox.
אם משהו לא עובד או אם אתם לא יודעים איך עושים משהו, שאלו כאן. וכמובן, אם יש לכם תשובות, אל תהססו לענות.
קובי הרון

קידוד באתר "הארץ" - מה אפשר לעשות

הודעה שלא נקראהעל ידי קובי הרון » 02 דצמבר 2005, 09:34

ראינו שהגרסה החדשה של פיירפוקס חושפת את העובדה שאתר הארץ מקודד ב visual Hebrew בנגוד לתקן. הגולש צריך לתקן את הקידוד בכל דף. פניתי לפיטר הירשברג, ראש מערכת האינטרנט בעניין זה, ואני מציע שגולשים אחרים באתר (שכולל גם את קפטן אינטרנט ודה מרקר) ינדנדו להם קצת. הכתובת היא peterh@haaretz.co.il.

בינתיים צריך לחיות עם מה שיש, והבקשה שלי היא שמישהו יכתוב סקריפט ל Geasemonkey שמתקן את הקידוד באתר הארץ ואולי גם באתרים אחרים עם בעייה דומה.

מי שעוד לא ראה את הבעיה, הנה היא http://tinyurl.com/a325y

סמל אישי של המשתמש
Xslf
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Xslf » 02 דצמבר 2005, 10:23

אני מרגישה לא נוח עם הבקשה לסקריפט בגריס מונקי. אני חוששת שמה שיקרה הוא שב"הארץ" יראו שיש סקריפט, ופשוט יפנו את כולם אליו, במקום לעשות את התיקון הפשוט הזה.
ואז כל מי שלא משתמש בפיירפוקס אבל כן נתקל בבאג (משתמשי ספארי למשל, שמכירים את הבאג עוד הרבה לפני שמשתמשי פיירפוקס ידעו מהו. ומשתמשי דפדפני גקו אחרים), נשאר תקוע.

הרי לא מדובר כאן בבעייה נפוצה (אתר "הארץ" הוא היחיד שמראה אותה) או בעלת עלויות גבוהות לתיקון מצד האתר (הם לא צריכים לשנות שום קוד- רק לתקן הגדרה קטנה של השרת), כך שאני ממש לא בטוחה שגריסמונקי הוא התשובה, אפילו זמנית (אין דבר קבוע יותר מתיקון זמני...)

רוןשחר

עברית ב"הארץ"

הודעה שלא נקראהעל ידי רוןשחר » 02 דצמבר 2005, 10:38

ניסיתי לשנות ידנית את הקידוד ללא הצלחה (הכיתוב נשאר לא נכון כיוון שהשינוי לא "נקלט" - ניתן לראות ע"י Page Info ).
היכן הטעות שלי?

תודה,
רון

קובי הרון

הודעה שלא נקראהעל ידי קובי הרון » 02 דצמבר 2005, 11:07

שוש,

הארץ הוא ארגון ביורוקראטי שעובד בקצב איטי. לשינויי תוכנה (גם אלה הקטנים) יש לוח זמנים שכולל תקצוב, תכנון, קביעת סדר עדיפות, אישור, פיתוח, בדיקות והעברה לייצור. יקח זמן ובינתיים מה יהיה על הגולשים המכורים? בשביל זה יש Greasemonkey. פתרון פחות אידאלי - bookmarklet.

רון,

View --> Character Encoding --> Hebrew - Windows 1255

צריך לעבוד

סמל אישי של המשתמש
Xslf
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Xslf » 02 דצמבר 2005, 11:46

קובי הרון כתב:שוש,

הארץ הוא ארגון ביורוקראטי שעובד בקצב איטי. לשינויי תוכנה (גם אלה הקטנים) יש לוח זמנים שכולל תקצוב, תכנון, קביעת סדר עדיפות, אישור, פיתוח, בדיקות והעברה לייצור.

אבל לא מדובר כאן בשינוי שמצריך פיתוח או שינוי קוד, אלא רק שינוי הגדרה על השרת.

ניר_

לא בירוקרטי אלא מטומטם

הודעה שלא נקראהעל ידי ניר_ » 02 דצמבר 2005, 12:07

שלחתי להארץ דיווח מפורט על התקלה כבר לפני יותר משנה, אבל הם פשוט התעלמו.

קובי הרון

הודעה שלא נקראהעל ידי קובי הרון » 02 דצמבר 2005, 12:58

שוש,

הם צריכים לבדוק שהאתר עובד נכון עם השינוי בכמה גירסאות של IE ודפדפנים אחרים, כולל פיתוחים שנמצאים בצנרת ודפים שכמעט אף אחד לא מגיע אליהם. לכן (כך אני מנחש) הם לא ישנו לפני יציאת גרסת התוכנה הבאה לייצור ומי יודע מתי זה יקרה.

אני אישית אשמח להתבדות.

קובי הרון

הודעה שלא נקראהעל ידי קובי הרון » 02 דצמבר 2005, 13:05

ניר, זה לא טמטום.

ארגוני פיתוח עובדים בדרך כלל באילוצים קשים של זמן וכסף. צריך לעשות פשרות ולכן כשאין זמן לא בודקים בפיירפוקס למרות שרוצים. מה לעשות, יש הרבה יותר גולשים ב IE. אם 20% מהגולשים יעבדו עם פיירפוקס יתחשבו בהם יותר, ואם יהיו 40% יתחשבו בהם עוד יותר. ככה זה.

בשלב זה כדאי לשלוח את המיילים ואם יהיה סקריפט נפרסם את קיומו גם בפורום של הקפטן שלהם.

אפי

תיקון קידוד אתר עיתון הארץ

הודעה שלא נקראהעל ידי אפי » 04 דצמבר 2005, 01:45

לרשותכם extension המתקן את קקופוניית הקידוד של עיתון הארץ:

Fix Ha'arets charset cacophony

התקינו את ה- extension. הפעילו את השועל מחדש וגילשו להנאתכם באתר הארץ. האתר ישוב להציג דפים ב- Windows-1255 בצורה הנכונה.

קובי הרון

הודעה שלא נקראהעל ידי קובי הרון » 04 דצמבר 2005, 08:45

תודה אפי, אבל אצלי הההרחבה הזו לא עובדת. ניסיתי אותה על הדף הזה.

חוץ מזה ההרחבה גורמת לכך שה URL לא מופיע.

אני ב w2000,
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.8) Gecko/20051111
Firefox/1.5

עם הרבה הרחבות.

אורח

הודעה שלא נקראהעל ידי אורח » 04 דצמבר 2005, 09:51

אפי, :D תודה תודה תודה. המון נשיקות

אורח

הודעה שלא נקראהעל ידי אורח » 04 דצמבר 2005, 18:20

תודה אפי, תגיע לגן-עדן

קובי הרון

הודעה שלא נקראהעל ידי קובי הרון » 04 דצמבר 2005, 19:23

רגע, זה עובד אצל מישהו?

PVOID

הודעה שלא נקראהעל ידי PVOID » 05 דצמבר 2005, 00:39

calling גן-עדן :wink:

- "ברוכים הבאים לעיר האינטרנט" ללא ההרחבה מתכוון ל-ISO-8859-8, עם ההרחבה מתכוון ל-Windows-1255.
- "אחד שועל, עם כל התוספות" מתכוון ל-ISO-8859-8 עם ההרחבה ובלעדיה.

מדובר ב-Firefox 1.5 final על XP, פרופיל בתול שנוצר אחרי שנתקלתי בהעלמות הכתובת מתיבת ה-Location ובכפתורי back ,forward ו-reload לא מאופשרים אחרי שהתקנתי את ההרחבה בפרופיל הסטנדרטי שלי. אחרי חקירה ונבירה התברר שאם ה-Homepage מוגדר ל-about:blank (או ש-browser.startup.page מוגדר ל-0) וההרחבה מותקנת זה:

תמונה

מה שקורה :? (וזה לא שלא בוצעה גלישה, הכפתורים נשארים לא מאופשרים ותיבת ה-Location ריקה בלי קשר לגלישה).

עריכה: באיחור מה שמתי לב שהקישור "ברוכים הבאים לעיר האינטרנט" שבור, תוקן, מתנצל.
נערך לאחרונה על ידי PVOID ב 06 דצמבר 2005, 12:42, נערך פעם 1 בסך הכל.

Thank you Efi

Thank you Efi

הודעה שלא נקראהעל ידי Thank you Efi » 05 דצמבר 2005, 19:20

works great!
thanks.

חזור אל “Mozilla Firefox”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים