התקנה כיוזר ולא כאדמין

יש לך שאלה על לקוח הדוא"ל של חבילת Mozilla? יש לך תשובה לשאלות של אחרים?
הלה

התקנה כיוזר ולא כאדמין

הודעה שלא נקראהעל ידי הלה » 11 נובמבר 2011, 01:42

שלום. נתקלתי בבעיה בהתקנת ת'נדרבירד 8 ואודה לעזרתכם. אני משתמשת בווינדוז 7. בהרצת קובץ ההתקנה מופיעה הודעה ששואלת באיזה יוזר אני מעוניינת להתקין את התוכנה - ביוזר הנוכחי או באדמין, וברירת המחדל מסומנת באדמין (יש שורה לקוד).
במחשב שלי רק אני משתמשת, ויש לו בו רק יוזר אחד, אשר גם מוגדר כבעל הרשאת אדמין. אינני משתמשת בסיסמא, אני היחידה שמשתמשת במחשב הזה.
כשבחרתי בשם היוזר שלי (ולא באדמין) ההתקנה פשוט הופסקה. לא ראיתי שום הודעה. כלום.
מה עלי לעשות כדי להצליח להתקין את התוכנה?
תודה מראש.

הלה

Re: התקנה כיוזר ולא כאדמין

הודעה שלא נקראהעל ידי הלה » 11 נובמבר 2011, 02:40

תודה אבל נראה לי שהסתדרתי - שיניתי בלוח הבקרה את ה-
account control settings

סמל אישי של המשתמש
תומר‏
יצירת קשר:

Re: התקנה כיוזר ולא כאדמין

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר‏ » 16 נובמבר 2011, 08:27

ב־Windows Vista ו־Windows 7 נוספה למערכת ההפעלה תכונה בשם User Account Control (UAC)‎ שמטרתה לשמור בצורה טובה יותר על מערכת ההפעלה שלך במצב תקין. כאשר מצב UAC מופעל (ברירת מחדל) משתמש בעל הרשאות Admin אינו יכול להשתמש בהן אלא אם הוא יאשר את הפעולה שדורשת הרשאות גבוהות או יזין את הססמה שלו. משתמש שאינו בעל הרשאות ניהול לא יוכל להתקין תוכנות אלא אם הוא יזדהה בתור משתמש בעל הרשאות מתאימות. מומלץ מאד לא לבטל את התכונה הזו כי מטרתה בסופו של דבר לשמור עליך גם אם במקרים מסויימים נראה שהיא קצת מסרבלת את העבודה.

מה שקרה אצלך הוא שככל הנראה הוגדרה במחשבך התחברות אוטומטית לחשבון שלך כאשר את למעשה לא זוכרת את הססמה שלך. מעבר לעובדה שהתחברות אוטומטית נחשבת מסוכנת מבחינת אבטחה, כדאי מאד שתכירי את הססמה שלך; את יכולה לאפס את הססמה שלך דרך לוח הבקרה.

כמו־כן, אציין כי מערכת ההתקנה שמשמשת את מוזילה בתוכנות השונות מאפשרת לבצע התקנה ללא הרשאות ניהול, ברמת המשתמש בלבד. כדי לעשות זאת, יש ללחוץ על כפתור הביטול כאשר מופיעה הדרישה בהרשאות מנהל, וההתקנה תמשיך ברמת המשתמש בלבד. חשוב לזכור כי להתקנה בצורה זו ישנן מספר חסרונות ומגבלות ולכן רצוי להתקין בצורה הרגילה כאשר יש אפשרות לעשות זאת.
– תומר.

מוזילה ישראל בפייסבוק: https://facebook.com/MozillaIsrael

חזור אל “Mozilla Thunderbird”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 0 אורחים