האם מדובר בהגדרות פיירפוקס?

דיונים כלליים על הדפדפן Mozilla Firefox.
אם משהו לא עובד או אם אתם לא יודעים איך עושים משהו, שאלו כאן. וכמובן, אם יש לכם תשובות, אל תהססו לענות.
argamon

האם מדובר בהגדרות פיירפוקס?

הודעה שלא נקראהעל ידי argamon » 22 ספטמבר 2017, 13:56

שנה טובה וחג שמח לכולם:
אציג את הבעיה שאמרו לי עליה שהסיבה יכולה להיות שינוי בהגדרות פיירפוקס. ניראה לי לא ממש הגיוני, אבל בתקווה שאתם תדעו על בטוח:
בימים האחרונים קורה לי כך בפייסבוק שמוגדר לי כפייסבוק בעברית:
> כתבתי פוסט ויותר מאוחר אני רוצה לערוך אותו עבור מספר שינויים שאני רוצה לעשות בפוסט שכתבתי > אני לוחץ על העריכה ואמור לקבל תיבה קטנה לבחירת אפשרויות, כולה בעברית, ובה בין השאר גם אפשרות הנקראת "עריכה" שמאז ומעולם תמיד הייתה כתובה לי בעברית גם היא. > זה כשבוע המילה "עריכה" מופיעה לי משום מה באנגלית וכתוב edit post ואני מעוניין בהמשך המילה "ערוך" בעברית שכך היה עד היום. חבר שיש לו גם פייסבוק בעברית בדק עבורי את המצב בדפדפן פיירפוקס שיש גם לו והוא דיווח לי שאצלו המילה "עריכה" ממשיכה להופיע בעברית ולפי דעתו יש לזה קשר להגדרות פיירפוקס שאיכשהו הישתנו אצלי.
>> האם יש לדעתכם בסיס לדברים שהחבר אמר לי? ואם יש אז כמובן אשמח להסבר איך להחזיר למצב הקודם שהמילה "ערוך" תופיע בעברית. במידה ואין לזה קשר לפיירפוקס ובמקרה אתם מבינים מה הבעיה, כמובן אשמח לדעת
>> אני מצרף צילום מסך בו רואים את התיבה, ובתוכה רק המילה "ערוך" כתובה באנגלית וזה כאמור לא שיגרתי: https://profile.fcdn.co.il/images/0__059c015589f770.jpg

סמל אישי של המשתמש
תומר‏
יצירת קשר:

Re: האם מדובר בהגדרות פיירפוקס?

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר‏ » 23 ספטמבר 2017, 15:53

בעיקרון, למעט מקרים בהם האתר משתמש בתכונות לא תקניות ודברים דומים, כל מה שמופיע בתוך מסגרת התוכן בדפדפן נשלט באופן בלעדי על־ידי האתר (ולפעמים גם הרחבות שמתעסקות בתוכן). במקרה שלך, לא מדובר על תקלה, אלא על מונח שמופיע בשפה שונה מהרצוי. פייסבוק תומך בכמות די נכבדה של שפות, והתרגום שלו מנוהל בצורה קהילתית ועד כמה שידוע לי אין גורם אחד שמרכז את התרגום שלו לכל שפה. סביר להניח שמדובר במחרוזת שהוחלפה ועדיין לא התקבל הקונצנזוס הרצוי כדי לקבע אותה כתרגום הסופי במערכת התרגום שלהם. אם המחרוזת מופיעה אחרת בדפדפנים אחרים, זה יכול לנבוע מקבלת גרסה מוקדמת יותר של תרגום האתר או שמוצגת מחרוזת חלופית לדפדפן אחר. בכל מקרה, לא נראה שיש כאן בעיה בדפדפן.
– תומר.

מוזילה ישראל בפייסבוק: https://facebook.com/MozillaIsrael

argamon

Re: האם מדובר בהגדרות פיירפוקס?

הודעה שלא נקראהעל ידי argamon » 23 ספטמבר 2017, 20:47

תומר‏ כתב:בעיקרון, למעט מקרים בהם האתר משתמש בתכונות לא תקניות ודברים דומים, כל מה שמופיע בתוך מסגרת התוכן בדפדפן נשלט באופן בלעדי על־ידי האתר (ולפעמים גם הרחבות שמתעסקות בתוכן). במקרה שלך, לא מדובר על תקלה, אלא על מונח שמופיע בשפה שונה מהרצוי. פייסבוק תומך בכמות די נכבדה של שפות, והתרגום שלו מנוהל בצורה קהילתית ועד כמה שידוע לי אין גורם אחד שמרכז את התרגום שלו לכל שפה. סביר להניח שמדובר במחרוזת שהוחלפה ועדיין לא התקבל הקונצנזוס הרצוי כדי לקבע אותה כתרגום הסופי במערכת התרגום שלהם. אם המחרוזת מופיעה אחרת בדפדפנים אחרים, זה יכול לנבוע מקבלת גרסה מוקדמת יותר של תרגום האתר או שמוצגת מחרוזת חלופית לדפדפן אחר. בכל מקרה, לא נראה שיש כאן בעיה בדפדפן.

======================================================================
תודה רבה תומר על ההסבר הברור שעונה לי למעשה על הכל. אמנם נכון שאצל חבר הפייסבוק המשתמש גם הוא בדפדפן פיירפוקס ופייסבוק בעברית, אין שינוי ללועזית , אבל כנראה זה קורה לאור מה שאתה מסביר, בלי קשר להגדרות פיירפוקס.
> אני שם לב בימים האלו לשידרוגים שעושה פייסבוק שהם בעצם זוועה ולא שידרוגים וכנראה אני נפלתי איתם ל"שידרוג " עם מילת "עריכה", שהפכה משום מה ללועזית אבל כמובן בעניין הזה אני כבר צריך לפנות לפייסבוק וחבל על הזמן כי הם לא מתייחסים וזה מניסיון.
**** תומר תודה רבה ושנה טובה לך ולכל משתתפי הפורום ****

חזור אל “Mozilla Firefox”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד