קפטן אינטרנט ב-firefox 1.5 RC2

דיונים כלליים על הדפדפן Mozilla Firefox.
אם משהו לא עובד או אם אתם לא יודעים איך עושים משהו, שאלו כאן. וכמובן, אם יש לכם תשובות, אל תהססו לענות.
איתיקר

קפטן אינטרנט ב-firefox 1.5 RC2

הודעה שלא נקראהעל ידי איתיקר » 17 נובמבר 2005, 09:22

אהלן,

אתמול ניסיתי לראשונה לעבור מגרסא 1.0.7 ל- 1.5 RC2 (גרסאות אנגליות שתיהן).
כבר הסכמתי לוותר על חלק מהתוספים שעדיין לא נתמכים, אבל אז שמתי לב לבעיה מרגיזה נוספת - הכתבות של קפטן אינטרנט מופיעות כ-LTR ולא RTL, כלומר, משפטים שיש בהם גם אנגלית או מספרים מתחרבשים... ניסיתי "switch page direction", זה לא עזר.

עוד מישהו שם לב לתופעה? עצות?
האם הבעיה בפיירפוקס או באתר?!

(ניסיתי לחזור ל1.0.7 ושם אין בעיה כזאת)

סמל אישי של המשתמש
אילנה

Re: קפטן אינטרנט ב-firefox 1.5 RC2

הודעה שלא נקראהעל ידי אילנה » 17 נובמבר 2005, 12:20

איתיקר כתב:אהלן,

אתמול ניסיתי לראשונה לעבור מגרסא 1.0.7 ל- 1.5 RC2 (גרסאות אנגליות שתיהן).
כבר הסכמתי לוותר על חלק מהתוספים שעדיין לא נתמכים, אבל אז שמתי לב לבעיה מרגיזה נוספת - הכתבות של קפטן אינטרנט מופיעות כ-LTR ולא RTL, כלומר, משפטים שיש בהם גם אנגלית או מספרים מתחרבשים... ניסיתי "switch page direction", זה לא עזר.

עוד מישהו שם לב לתופעה? עצות?
האם הבעיה בפיירפוקס או באתר?!

(ניסיתי לחזור ל1.0.7 ושם אין בעיה כזאת)

היי,

אני לא מכירה כל כך טוב את האתר של קפטן אינטרנט, אבל אני עצמי עובדת על FireFox 1.5 RC 2 בגירסה העברית, ואני רוצה להתייחס רק לנקודה אחת שהעלית - ה"וויתור מראש" שלך על חלק מההרחבות הלא מעודכנות עדיין.

ראשית, יש לזכור שעם הזמן, יותר ויותר הרחבות מתעדכנות , כך שזה רק עניין של זמן. אבל לבינתיים, חשבת להשתמש בהרחבה: Nightly Tester tools ? הרחבה זו, לאחר התקנתה, "מאלצת" את ההרחבות שעדיין אינן מעודכנות להתנהג ולפעול "כאילו" הן כבר כן מעודכנות, ומכניסה אותן לעבודה עם הגירסה החדשה של הפיירפוקס. בכל מקרה - אצלי, שגירסת הפיירפוקס היא עברית - זה עובד מצויין, וגם מתעדכן כל הזמן !
קיימת עוד הרחבה בשם: MR TECH LOCAL INSTALL הכוללת כבר את המרכיב הזה בתוכה, בנוסף למרכיב של סידור ההרחבות לפי א"ב, ועוד תכונות חשובות. אני מציעה שתנסה בעצמך ותראה מה מתאים לך.

באשר לאתר קפטן אינטרנט הספציפי - כפי שאמרתי כבר, אינני מכירה אותו - אבל אצלי, בגירסה העברית כל האתרים הדו-לשוניים מופיעים כשורה. אולי כדאי שתוריד בכלל את הגירסה העברית של FireFox 1.5 RC 2 ?

http://www.mozilla.org/projects/firefox/

בהצלחה, :D

סמל אישי של המשתמש
אורי ב

הודעה שלא נקראהעל ידי אורי ב » 17 נובמבר 2005, 14:04

הבעיה באתר ?קפטן אינטרנט? (וכן באתרי ?הארץ? ו?TheMarker) היא בעיה מוכרת וכואבת. היא לחלוטין באשמת האתרים ולא הדפדפן (היא מתבטאת בפיירפוקס 1.5 וב?Safari, אבל לא בפיירפוקס 1.0 וב-IE, שבהם יש באג שגורם לאתר להיראות בקידוד ה?נכון?).

פרטים נוספים אפשר למצוא כאן, כאן ובדיווח בבאגזילה.

אתה מוזמן לפנות לאתר ?הארץ? ולהתלונן על הבעיה. כמו שכתבתי בפתילים האחרים, ככל שיותר אנשים יתלוננו, יש יותר סיכוי שהבעיה תתוקן בהקדם.
אורי

אדר שלו

זה יצר סיטואציות משעשעות.

הודעה שלא נקראהעל ידי אדר שלו » 17 נובמבר 2005, 14:25

הקידוד המשובש בקפטן אינטרנט יצר מצב שבו ווינדוס LIVE נראה כמו ווינדוס EVIL.

איתיקר

הודעה שלא נקראהעל ידי איתיקר » 17 נובמבר 2005, 15:37

תודה, נראה שהבעיה אכן באתר, וששינוי של הencoding ל windows-1255 פותר את הבעיה באופן זמני. אני אכן אשלח תלונה, ואתרום את חלקי למאבק...

באשר להרחבות ולשימוש ב-nightly tester tools, ניסיתי אבל לצערי יש הרחבות שעדיין לא עובדות, למשל SwitchProxy, הרחבה מומלצת ביותר לכל מי שעובד עם לפטופ בסביבות שונות (ומוכן להשאר עם פיירפוקס ישן בינתיים)

דרך אגב, האם Nightly Tester Tools עובד טוב גם עם Thunderbird? שם בכלל לא עדכנתי עדיין כי רוב ההרחבות שלי עדיין לא תומכות.

סמל אישי של המשתמש
אילנה

ההרחבה Nightly tester tools

הודעה שלא נקראהעל ידי אילנה » 17 נובמבר 2005, 16:24

איתיקר כתב:תודה, נראה שהבעיה אכן באתר, וששינוי של הencoding ל windows-1255 פותר את הבעיה באופן זמני. אני אכן אשלח תלונה, ואתרום את חלקי למאבק...

באשר להרחבות ולשימוש ב-nightly tester tools, ניסיתי אבל לצערי יש הרחבות שעדיין לא עובדות, למשל SwitchProxy, הרחבה מומלצת ביותר לכל מי שעובד עם לפטופ בסביבות שונות (ומוכן להשאר עם פיירפוקס ישן בינתיים)

דרך אגב, האם Nightly Tester Tools עובד טוב גם עם Thunderbird? שם בכלל לא עדכנתי עדיין כי רוב ההרחבות שלי עדיין לא תומכות.

היי,

שמחה שקיבלת את עצתי, ובאם הרחבה מסויימת עדיין לא "נכנעת" ל- nightly tester tools - אז תמשיך מדי פעם לנסות - יכול להיות אחת משתי האפשרויות - או שלבסוף מפתחי ההרחבה יעדכנו את עצמם, או שהיא "תיכנע" לבסוף לפקודה של ה-nightly tester tools ותתדעכן. :wink:

בקשר לשאלך השנייה - כן, ה-nightly tester tools עובד היטב גם עם Tunderbird ! זאת היתה ההרחבה הראשונה שהתקנתי שם ברגע שעברתי ל-Thunderbird 1.5 RC 1 !

בהצלחה :D

איתיקר

הודעה שלא נקראהעל ידי איתיקר » 18 נובמבר 2005, 10:03

הממממ... מעניין.

לא רק שאתר הארץ לא טורח להתאים את עצמו לסטנדרטים בינלאומיים, הוא אפילו לא טורח שיהיה לו support באי-מייל. ניסיתי לשלוח מייל תלונה ל online@haaretz.co.il (הכתובת שמופיעה תחת "לתגובות, תלונות והערות" באתר הארץ), אולם הוא חוזר...
למישהו יש כתובת מייל אחרת לתמיכה שלהם?!

סמל אישי של המשתמש
אילנה

כתובות מייל בהארץ לתלונות

הודעה שלא נקראהעל ידי אילנה » 18 נובמבר 2005, 10:56

איתיקר כתב:הממממ... מעניין.

לא רק שאתר הארץ לא טורח להתאים את עצמו לסטנדרטים בינלאומיים, הוא אפילו לא טורח שיהיה לו support באי-מייל. ניסיתי לשלוח מייל תלונה ל online@haaretz.co.il (הכתובת שמופיעה תחת "לתגובות, תלונות והערות" באתר הארץ), אולם הוא חוזר...

היי,

הנה שמות וכתובות נוספות שהצלחתי "לדוג" עבורך:

מהדורת האינטרנט
ראש מערכת האינטרנט והעורך הראשי: פיטר הירשברג peterh@haaretz.co.il
מנהל אתר הארץ אנגלית: איל סלוניקי eyal.saloniki@themarker.com
עורך אתר קפטן אינטרנט: עודד ירון odedy@haaretz.co.il

מאחלת לך בהצלחה במלחמה הזאת, שהיא בעצם המלחמה של כולנו - משתמשי הפיירפוקס.

כפי שאמרתי כבר בשרשרת אחרת שפתחתי בנושא - אם נתגייס כולנו למטרה הזאת במרוכז - אולי בסופו של דבר נשיג את המטרה ואנשים לא יפגינו "בורות" , חוסר איכפתיות וחוסר ידע כאלה כל פעם שזה מגיע לפיירפוקס , ובסופו של דבר "נשים את הפיירפוקס על המפה" :!:

:wink:

סמל אישי של המשתמש
אורי ב

הודעה שלא נקראהעל ידי אורי ב » 18 נובמבר 2005, 16:58

איתיקר כתב:הממממ... מעניין.

כשזה קרה לי בפעם הראשונה, התקשרתי למספר הטלפון של התמיכה הטכנית שלהם (03-5121133) ושם אמרו לי שבאמת האי-מייל הזה לא עובד "היום", ושאני אשלח את הפנייה שלי ל: helpdesk@haaretz.co.il . הכתובת הזאת באמת עבדה (כלומר האי?מייל לא חזר אלי). מצד שני, גם אף אחד ב"הארץ" לא חזר אלי בקשר לאי?מייל עצמו (למרות שתי תזכורות ששלחתי מאז, אחת מהן ל?online@haaretz.co.il, שכנראה כן עבד במקרה באותו יום).

אני מקווה שמישהו שם לפחות קורא את האי?מיילים האלה. בכל אופן, ייתכן שפניה לעורך האתר (בכתובת שאילנה נתנה) תהיה אפקטיבית יותר.
אורי

חזור אל “Mozilla Firefox”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים