באג ב-switch page direction?

דיונים כלליים על הדפדפן Mozilla Firefox.
אם משהו לא עובד או אם אתם לא יודעים איך עושים משהו, שאלו כאן. וכמובן, אם יש לכם תשובות, אל תהססו לענות.
Dror

באג ב-switch page direction?

הודעה שלא נקראהעל ידי Dror » 04 מרץ 2006, 19:45

האם מישהו שם לב לתופעה שכאשר בוחרים ב-Switch page direction באתר bugzilla.mozilla.org גורם לפס גלילה ארוך לצדדים, כשהמיקוד הוא על הצד הימני ביותר והטקסט נמצא בכלל שצד השמאלי ביותר של הגלילה?

תומר
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר » 04 מרץ 2006, 22:33

אפשר קישור ושלבי ביצוע בבקשה?
מוזילה ישראל בטוויטר: https://twitter.com/MozillaIsrael

סמל אישי של המשתמש
אורי ב

Re: באג ב-switch page direction?

הודעה שלא נקראהעל ידי אורי ב » 04 מרץ 2006, 22:53

Dror כתב:האם מישהו שם לב לתופעה שכאשר בוחרים ב-Switch page direction באתר bugzilla.mozilla.org גורם לפס גלילה ארוך לצדדים, כשהמיקוד הוא על הצד הימני ביותר והטקסט נמצא בכלל שצד השמאלי ביותר של הגלילה?

ואללה, צודק.
אני מציע שתנסה ליצור minimal testcase ולפתוח באג (ככל שראיתי אין כזה מדווח עדיין). אם אין לך זמן / חשק / חשבון בבאגזילה, תגיד ואני אנסה למצוא זמן לעשות את זה.
אורי

Dror

הודעה שלא נקראהעל ידי Dror » 04 מרץ 2006, 23:29

תומר כתב:אפשר קישור ושלבי ביצוע בבקשה?
זה קורה אצלי בכל דף (שאני ניסיתי, גם הדף הראשי וגם כ-5 באגים) באתר bugzilla.mozilla.org. פשוט לבחור switch page direction.

אורי ב כתב:ואללה, צודק.
אני מציע שתנסה ליצור minimal testcase ולפתוח באג (ככל שראיתי אין כזה מדווח עדיין). אם אין לך זמן / חשק / חשבון בבאגזילה, תגיד ואני אנסה למצוא זמן לעשות את זה.
פחות או יותר האפשרות השלישית. אני אשמח אם תוכל לפתוח באג בנושא.

Dror

הודעה שלא נקראהעל ידי Dror » 04 מרץ 2006, 23:39

הבאג קיים גם בדף הראשי של mozilla.org ובאתר התוספות addons.mozilla.org.

סמל אישי של המשתמש
אורי ב

הודעה שלא נקראהעל ידי אורי ב » 05 מרץ 2006, 00:25

Dror כתב:פחות או יותר האפשרות השלישית. אני אשמח אם תוכל לפתוח באג בנושא.

טוב, אחרי בדיקה מעמיקה מתברר שלא מדובר בבאג ב?switch page direction.
מה שקורה הוא שהעיצוב של באגזילה משתמש ב text-indent: -5000em;? כדי לזרוק הרחק שמאלה אל מחוץ למסך (וככה להחביא) טקסט מסוים (כי במקומו רוצים להציג תמונה).
כשהופכים את כיוון הדף ל?RTL, המשמעות של האופסט השלילי מתהפכת, והטקסט נזרק הרחק ימינה. במצב הזה לא אמור להופיע סרגל גלילה (מאותה סיבה שהוא לא מופיע כשאלמנטים נזרקים שמאלה ב?LTR), אבל כאן שוב בא לידי ביטוי באג 192767 הזכור לרע, שמשמעותו האמיתית היא שסרגל הגלילה האופקי לא מבחין בין דפי LTR ל?RTL (כלומר בשני המקרים מרשה לגלול ימינה ולא שמאלה, במקום לעשות ההיפך מזה ב?RTL).

אם שרדת את ההסבר עד כאן, יש גם חדשות טובות (יחסית): ה?patch של dbaron לתיקון באג 192767 מתקן גם את הבעיה הזאת. בלי נדר, אי?ה, במהרה בימינו אמן, ה?patch הזה יוכנס ל?trunk, ככה שבפיירפוקס 3.0 נוכל כולנו ליהנות לא רק מסרגלי גלילה אופקיים במקומות שצריך אותם, אלא גם מהיעדרם במקומות שלא צריך אותם (כמו במקרה הזה).
אורי

Dror

הודעה שלא נקראהעל ידי Dror » 05 מרץ 2006, 11:16

לא תיארתי לעצמי כמה הבאג הזה יכול לגרום לבעיות.
תודה רבה על הבדיקה הזריזה :P

חזור אל “Mozilla Firefox”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים