התפוזים התפוזים

דיונים כלליים על הדפדפן Mozilla Firefox.
אם משהו לא עובד או אם אתם לא יודעים איך עושים משהו, שאלו כאן. וכמובן, אם יש לכם תשובות, אל תהססו לענות.
argamon

התפוזים התפוזים

הודעה שלא נקראהעל ידי argamon » 13 יולי 2017, 17:03

שלום לכם: אני מצרף ג'ינגל לפרסומת נוסטלגית על התפוזים:
> הג'ינגל הוא מתוך אתר האינטרנט "נוסטלגיה אונליין"
> בדפדפן פיירפוקס הוא לא נפתח לי. מופיע כותרת "המתן" ממושכת והוא לא מופעל.
> באקספלורר הוא מופעל תוך שניות.
> אם הבעיה היא בעבודה של אתר "נוסטלגיה אונליין" עם פיירפוקס, אז אשמח אם האחראי כאן יכתוב להנהלת האתר מה הם צריכים לשנות כדי שזה יופעל גם בפיירפוקס, או שיכתוב לי כאן נתונים טכניים על מה שצריך לשנות שאוכל להעביר להנהלת אתר "נוסטלגיה אונליין"
בתודה לתשובתכם. הנה הקישור לג'ינגל:
http://www.nostal.co.il/gingle.asp?name=oranges.mp3

סמל אישי של המשתמש
תומר‏
יצירת קשר:

Re: התפוזים התפוזים

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר‏ » 13 יולי 2017, 17:33

קישרת לאתר נוסטלגי, שעושה בעצמו שימוש בטכנולוגיות ארכאיות שמעולם לא עבדו בצורה תקינה בכל הדפדפנים.

אני חושב שזה די מטופש, אבל לקחתי את הדף וביצעתי בו שינויים מינימליים כך שהוא יעבוד בכל דפדפן מודרני. השקעתי בזה בערך שתי דקות ולכן הקוד לא מושלם (למשל הוא חוזר על הג׳ינגל כמות לא מוגבלת של פעמים), אבל זה אמור להספיק כדי להראות איך קוד כזה אמור להיראות כדי לתמוך בטכנולוגיות מודרניות.

https://codepen.io/tomer/pen/VWgdjK

לשם ההשוואה – לא חסרים במרשתת אתרים שמשמיעים רצועת אודיו קבועה ברקע (למרות שזה מאד מציק!!!) לרבות השיר העברי האלמותי של יצחק קלפטר ודני סנדרסון בקישור הבא: http://www.dabadabadab.com
– תומר.

מוזילה ישראל בפייסבוק: https://facebook.com/MozillaIsrael

argamon

הודעה שלא נקראהעל ידי argamon » 13 יולי 2017, 18:08

תומר‏ כתב:קישרת לאתר נוסטלגי, שעושה בעצמו שימוש בטכנולוגיות ארכאיות שמעולם לא עבדו בצורה תקינה בכל הדפדפנים.

אני חושב שזה די מטופש, אבל לקחתי את הדף וביצעתי בו שינויים מינימליים כך שהוא יעבוד בכל דפדפן מודרני. השקעתי בזה בערך שתי דקות ולכן הקוד לא מושלם (למשל הוא חוזר על הג׳ינגל כמות לא מוגבלת של פעמים), אבל זה אמור להספיק כדי להראות איך קוד כזה אמור להיראות כדי לתמוך בטכנולוגיות מודרניות.

https://codepen.io/tomer/pen/VWgdjK

=========================================================================
> תומר כתבת משהו קצת פוגע על "אני חושב שזה די מטופש" ואני לא יודע למה זה מגיע לי כיוון שאני לא מבין הרבה במחשב וסך הכל העתקתי את הכתובת של הג'ינגל והדבקתי לכאן עבור שאלה פשוטה למה בפיירפוקס זה לא פועל ואני לא יודע לעשות את זה אחרת, אבל אני מניח שאתה לא התכוונת לפגוע. אני אפילו התכוונתי לעזור ולהעביר נתונים טכניים שלכם להנהלת "נוסטלגיה אונליין" אם אין לכם פנאי לזה.
> הקוד שלך או איך שקוראים לזה, אמנם מפעיל את הג'ינגל אבל בצורה נוראה ודאגתי שאיאלץ לעשות בגללו הפעלה מחדש של המחשב: קיבלתי בלחיצה על הקישור שלך מין דף גדול מלא פרטים טכניים ואחרי שהג'ינגל פעל לא הצלחתי להפסיק אותו, אבל למזלי יציאה מהדף סגרה אותו.
> אתה כותב משהו בקשר לכל הדפדפנים. אני רוצה שוב לכתוב לך שבאקספלורר הוא פועל אצלי מצוין, למרות המון בעיות אחרות שיש באקספלורר ואילו בפיירפוקס אין אותן , לכן אני גולש בפיירפוקס ולא באקספלורר ואוהב בעשרות מונים את פיירפוקס. אבל כאמור במקרה הג'ינגל הזה, באקספלורר זה עובד מצוין.

סמל אישי של המשתמש
תומר‏
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר‏ » 13 יולי 2017, 18:28

התכוונתי שהתיקון שביצעתי מטופש, כי בכלל לא נראה לי הגיוני לבנות ממשק כזה מסביב לאתר. הייתי מעדיף לבנות את הדף כך שיוצג נגן, ואז גם תהיה אפשרות לשלוט בעוצמת השמע או להשהות את ניגון הקובץ בצורה נוחה. האמת שזה די פשוט, וכל מה שנדרש לשנות בקוד שלי הוא להוסיף את התכונה control לפקד <audio> בקוד שלי.

כפתור הפסקת השמע מעולם לא עבד, ולכן לא טרחתי להתעסק איתו. מאחורי הכפתור יש קוד שמורה לדפדפן לסגור את החלון, ולכן הנגינה תיפסק.

לגבי תאימות לכל הדפדפנים, יש תקן מסודר, ויש כל מיני שטויות שכל דפדפן הכניס מיוזמתו. חלק מאותם ”שיפורים” הפכו לתקן דה פקטו ואומצו על־ידי דפדפנים אחרים, חלקם הוטמעו לתקן אך במהלך תהליך כתיבת התקן הוחלט לשנות את אופן ההגדרה של הקוד, ועל חלקם הוחלט בסופו של דבר לוותר כשהם לא זכו לאימוץ מצד יצרנים אחרים. במקרה המדובר, ישנו שימוש בתגית בלתי תקנית בשם <bgsound> שנועדה לאפשר השמעת מנגינה ברקע הדף, בלי יכולת שליטה סבירה עליה. תגית זו נתמכה במספר דפדפנים מאד מוגבל, ואישית מעולם לא ראיתי סיבה הגיונית להשתמש בה. זמן קצר לאחר הופעתה לראשונה התחילו להופיע רכיבי ניגון מתקדמים יותר, כגון אלו המבוססים על טכנולוגיות ג׳אווה ופלאש, שמאפשרות הרבה יותר מהתגית הנ״ל, ומאחר שרכיבי ג׳אווה ופלאש היו ניתנים להפעלה בכל דפדפן כמעט, הם הפכו לצורה המועדפת להשמעת אודיו ווידאו בדף (יחד עם עוד מספר טכנולוגיות נוספות). בעשור האחרון הוחלט לוותר על רכיבים חיצוניים דוגמת ג׳אווה ופלאש, במיוחד לאור הקושי בהתאמה שלהם לטלפונים חכמים וצריכת סוללה מוגזמת, וכן תלות בגורם חיצוני שמפתח את רכיבים אלו, שבהרבה מקרים לא הוציאו עדכוני אבטחה חשובים בתדירות המקסימלית. כיום אנחנו נמצאים בשלבים אחרונים של חסימת רכיבי ג׳אווה, פלאש, סילבר לייט ונוספים בדפי אינטרנט, ולכן רכיבים אלו לא יעבדו עוד; יוטיוב למשל עבד בעבר עם פלאש, וכיום משתמש ב־HTML5 Video לתצוגת הסרטונים באתר.

התיקון שביצעתי היה הוספה של הקוד התקני המקביל של HTML5 Audio לדף כך שכל דפדפן שתומך בתקן זה יוכל להשמיע את הקובץ. את הקוד המקורי עם bgsound השארתי בקוד כ־fallback, כך שאם הדף יופעל בדפדפן מיושן שלא תומך ב־HTML5 Audio, הוא ינסה להפעיל את הקוד שמופיע בתגית bgsound, כך שבפועל עם שינוי זה התמיכה של האתר בדפדפנים מיושנים (מאד!!!!) לא תשתנה, אבל במקביל תהיה תמיכה בכל דפדפן מודרני.
– תומר.

מוזילה ישראל בפייסבוק: https://facebook.com/MozillaIsrael

argamon

הודעה שלא נקראהעל ידי argamon » 13 יולי 2017, 19:10

תומר‏ כתב:התכוונתי שהתיקון שביצעתי מטופש, כי בכלל לא נראה לי הגיוני לבנות ממשק כזה מסביב לאתר. הייתי מעדיף לבנות את הדף כך שיוצג נגן, ואז גם תהיה אפשרות לשלוט בעוצמת השמע או להשהות את ניגון הקובץ בצורה נוחה. האמת שזה די פשוט, וכל מה שנדרש לשנות בקוד שלי הוא להוסיף את התכונה control לפקד <audio> בקוד שלי.

כפתור הפסקת השמע מעולם לא עבד, ולכן לא טרחתי להתעסק איתו. מאחורי הכפתור יש קוד שמורה לדפדפן לסגור את החלון, ולכן הנגינה תיפסק.

לגבי תאימות לכל הדפדפנים, יש תקן מסודר, ויש כל מיני שטויות שכל דפדפן הכניס מיוזמתו. חלק מאותם ”שיפורים” הפכו לתקן דה פקטו ואומצו על־ידי דפדפנים אחרים, חלקם הוטמעו לתקן אך במהלך תהליך כתיבת התקן הוחלט לשנות את אופן ההגדרה של הקוד, ועל חלקם הוחלט בסופו של דבר לוותר כשהם לא זכו לאימוץ מצד יצרנים אחרים. במקרה המדובר, ישנו שימוש בתגית בלתי תקנית בשם <bgsound> שנועדה לאפשר השמעת מנגינה ברקע הדף, בלי יכולת שליטה סבירה עליה. תגית זו נתמכה במספר דפדפנים מאד מוגבל, ואישית מעולם לא ראיתי סיבה הגיונית להשתמש בה. זמן קצר לאחר הופעתה לראשונה התחילו להופיע רכיבי ניגון מתקדמים יותר, כגון אלו המבוססים על טכנולוגיות ג׳אווה ופלאש, שמאפשרות הרבה יותר מהתגית הנ״ל, ומאחר שרכיבי ג׳אווה ופלאש היו ניתנים להפעלה בכל דפדפן כמעט, הם הפכו לצורה המועדפת להשמעת אודיו ווידאו בדף (יחד עם עוד מספר טכנולוגיות נוספות). בעשור האחרון הוחלט לוותר על רכיבים חיצוניים דוגמת ג׳אווה ופלאש, במיוחד לאור הקושי בהתאמה שלהם לטלפונים חכמים וצריכת סוללה מוגזמת, וכן תלות בגורם חיצוני שמפתח את רכיבים אלו, שבהרבה מקרים לא הוציאו עדכוני אבטחה חשובים בתדירות המקסימלית. כיום אנחנו נמצאים בשלבים אחרונים של חסימת רכיבי ג׳אווה, פלאש, סילבר לייט ונוספים בדפי אינטרנט, ולכן רכיבים אלו לא יעבדו עוד; יוטיוב למשל עבד בעבר עם פלאש, וכיום משתמש ב־HTML5 Video לתצוגת הסרטונים באתר.

התיקון שביצעתי היה הוספה של הקוד התקני המקביל של HTML5 Audio לדף כך שכל דפדפן שתומך בתקן זה יוכל להשמיע את הקובץ. את הקוד המקורי עם bgsound השארתי בקוד כ־fallback, כך שאם הדף יופעל בדפדפן מיושן שלא תומך ב־HTML5 Audio, הוא ינסה להפעיל את הקוד שמופיע בתגית bgsound, כך שבפועל עם שינוי זה התמיכה של האתר בדפדפנים מיושנים (מאד!!!!) לא תשתנה, אבל במקביל תהיה תמיכה בכל דפדפן מודרני.

==========================================================
או קיי תודה תומר. לא הבנתי נכון מה שהתכוונת וחשבתי שהתכוונת שאני עשיתי משהו מטופש :P
> אני אכתוב ל"נוסטלגיה אונליין" תמציות מדברים שכתבת כאן ואולי אשכנע אותם ליצור איתכם קשר בעניין. אני בטוח שהם רוצים שבעלי כל הדפדפנים יצליחו לגלוש אצלם וכנראה לא מודעים לבעיה הזו.
אני גולש אצלם הרבה ואודיע להם ב"צור קשר" ובמסרים האישיים בדף הפייסבוק שלהם שאם תהיה לי בעיה לגלוש אצלם עם פיירפוקס באשמת ההגדרות הטכניות שלהם , אני אפסיק לבקר באתר שלהם.

טוב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי טוב טוב » 13 יולי 2017, 22:40

אני לא מאמין שיש עדיין אתרים במבנה של טבלה, אני בספק אם הוא בכלל עובד בסלולר.

חזור אל “Mozilla Firefox”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים