בעיית אבטחה , כולל באתר הזה:

דיונים כלליים על הדפדפן Mozilla Firefox.
אם משהו לא עובד או אם אתם לא יודעים איך עושים משהו, שאלו כאן. וכמובן, אם יש לכם תשובות, אל תהססו לענות.
argamon

בעיית אבטחה , כולל באתר הזה:

הודעה שלא נקראהעל ידי argamon » 29 מרץ 2017, 13:17

שלום לכם: בזמן האחרון אני נכנס למספר אתרים, ואני רואה עכשיו שזה גם כאן בדף הפורום הזה, שאני רואה למעלה בצד הימני בסרגל, הופעת סמל מנעול , עליו קו אדום, ובלחיצה עליו אני מקבל אתראה שהחיבור אינו מאובטח.
> בתחילה ראיתי את זה באתר "תפוז" ובשיחת פייסבוק איתם הם בדקו והשיבו לי שאכן יש בעיה והם מטפלים בה.
> בינתיים ראיתי את זה גם באתר ynet ועכשיו אני רואה את זה גם כאן בדף הפורום הזה.
**** היום נדרשתי לחדש סיסמה בפיירפוקס ובהתחלת ההקלדה, מיד קפצה התראה על שהחיבור אינו מאובטח ואחרים יכולים לצפות בה.
**** הבעיה לא קיימת באתר בנק לאומי גם כשאני מקליד סיסמה לכניסה לחשבון שלי וגם לא קיימת בפייסבוק.
1. הנה קטע צילום מסך באתר ynet אחרי הלחיצה על סמל המנעול עם הקו האדום:
http://bit.ly/2o5B0eX

2. אני מצרף גם קטע צילום מסך אחרי הלחיצה על סמל המנעול בדף הפורום הזה:
https://i.imgur.com/Gb14YTx.png
=== אודה לכם לתשובה מה עושים ובעיקר כמה סיכון יש לי בגלישה במצב הזה.
תודה לכם

תומר
יצירת קשר:

Re: בעיית אבטחה , כולל באתר הזה:

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר » 29 מרץ 2017, 13:30

סימן זה מופיע מאחר שהתחברת לאתר לא מאובטח. ככלל, אם כתובת אתר אינה מתחילה ב־https, משמעות הדבר כי החיבור שלך אינו מאובטח ופרטי מידע שתשלח לשרת עלולים לאפשר קריאתם בידי גורם שאינו מורשה לכך. אתרים רבים משתמשים כיום בחיבורים מאובטחים, ולכן לא ראית את ההודעה כשנכנסת לאתר הבנק שלך או לפייסבוק. גם פה באתר ישנה תמיכה בחיבור מאובטח, אלא שהיא אינה מופעלת כרגע כבררת מחדל, כדי לאפשר גישה לאתר במקרה שקיימת בעיית אבטחה אצל המשתמש. אם תיכנס לפורום שלנו באמצעות לחיצה על הקישור הבא, תוכל להיווכח כי החיבור שלך לאתר ישודרג לחיבור מאובטח.
מוזילה ישראל בטוויטר: https://twitter.com/MozillaIsrael

argamon

הודעה שלא נקראהעל ידי argamon » 29 מרץ 2017, 14:17

תומר תודה לתשובתך
> נכנסתי לקישור שהוספת ולא הבנתי מה כוונתך. אני רואה שם דף של תמיכה טכנית עם הודעות שונות ולא הבנתי מה רצית להראות בו. האם תוכל בבקשה להעלות צילום מסך עם חץ, על מה אני צריך ללחוץ?
> אתה מסביר לי על הסמל אבל גם בכניסה לדף הדיונים הזה המנעול עם סימן האזהרה מופיע לי, ולפעמים יש רק מין עיגול, אבל בלחיצה עליו יש הודעה שהדף לא מאובטח וזה ממש עכשיו כשאני משיב לך וכאמור בחידוש הסיסמה היום בכניסה לפיירפוקס, קיבלתי אזהרה שהדף לא מאובטח. האם יתכן שאתר פיירפוקס או אולי הדף הזה לא מאובטחים? כנראה אני לא מבין אותך נכון.
> אם יתחשק לך אשמח להסבר מתאים עבור מי שלא מתמצא הרבה במחשב.
> לא השבת לי האם יש לי סיכון , למשל בחידוש סיסמה ,באתר פיירפוקס אפילו, בגלל ההתראה הקופצת לי כאמור גם כאן בדף הזה.
> אז "שורה תחתונה" לשאלתי, מה הסיכון? הרי לא יתכן שיהיה לי סיכון להכנס לדף הזה.
*** אגב, היום בכניסה לדפדפן פיירפוקס מ"שולחן העבודה" המערכת עדכנה את הדפדפן, אבל הבעיה שכתבתי ממשיכה
=== בתודה לתשובתך

תומר
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר » 29 מרץ 2017, 14:33

תמונה

argamon

הודעה שלא נקראהעל ידי argamon » 29 מרץ 2017, 16:21

תומר כתב:תמונה

*****תודה רבה תומר*****

תומר
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר » 29 מרץ 2017, 20:28

argamon כתב: *****תודה רבה תומר*****
האם נפתרה הבעיה מבחינתך?

argamon

הודעה שלא נקראהעל ידי argamon » 05 אפריל 2017, 14:24

תומר כתב:
argamon כתב: *****תודה רבה תומר*****
האם נפתרה הבעיה מבחינתך?

תומר סליחה על האיחור בתשובה.
אני פשוט לא רציתי לנדנד. אתה הבאת לי דוגמאות של סמלים וידוע לי גם שאם אין את הקידומת https אז הדף לא בטוח. הדוגמאות שהבאת לי טובות להבנה כללית, אבל לא השבת לי מה אני צריך לעשות אם אני רואה בסמל המנעול שהדף לא מאובטח, ואני צריך להכנס עם סיסמה או לחדש סיסמה. כפי שכתבתי נדרשתי לחדש סיסמה באתר הזה , לפי הבקשה הרגילה מדי פעם של מערכת האתר הזה, ובחידוש הסיסמה קפצה לי הודעה שהדף לא מאובטח והיה גם סמל מנעול עם קו אדום, אבל כנראה שכחת להשיב לי מה לעשות במקרה כזה.
>****> מאז שפתחתי כאן שאלה בעניין, המצב כנראה הסתדר באתר הזה והאתר שב להיות מאובטח בבדיקת לחיצה על המנעול. אבל תומר, אני מאד רוצה לדעת מה אני עושה באתרים הדורשים ממני להכנס עם סיסמה , בדרך כלל חד פעמית, אחרי שעשיתי ניקוי שבועי של קוקיס, היסטוריה וקבצים זמניים, ובתחילת הרצון להקליד סיסמה, יש אזהרה של אתר לא מאובטח, כולל מנעול עם קו אדום?
> שמתי לב שאין לך זמן להשיב לשאלות המשך יותר מפעם או פעמיים, לכן סיימתי בתגובה הקודמת את השיחה בתודה, בלי המשך שאלה אבל לאחר השאלה שלך, אני ממשיך.
> אני ממש אשמח לתשובה שלך, בעיקר לסיכון עם סיסמאות.
תודה לך

תומר
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר » 05 אפריל 2017, 15:10

כעקרון, עד היום הכנסת פרטים באתרים לא מאובטחים לא גררה הצגת הודעת אזהרה, ולכן באותה מידה של זהירות ניתן להמשיך להיכנס אליהם, למרות שעדיף להימנע מכך ככל האפשר.

לגבי כניסה מחדשת – אני לא דוגל בשיטה של מחיקת נתוני הדפדפן על בסיס שבועי, שהרי פעולה זו מצריכה ממך להשלים את הפרטים החסרים, ואחרי שאתה משלים אותם, הרי אין בכך שום משמעות למחיקה. ספציפית לגבי ססמאות, קח בחשבון שאם אתה מקפיד להתנתק מאתרים ואז מתחבר אליהם מחדש לאחר מכן, סביר להניח שאתה משתמש באותן ססמאות עבור מגוון גדול של אתרים, או שאתה מחזיק לצידך מחברת עם רשימת כל הססמאות שלך – שתי אפשרויות אלו אינן יעילות במיוחד, מהסיבה הפשוטה שאם אתה מקליד ידנית את הססמאות שלך, סביר שהן פשוטות יחסית וקצרות להקלדה, כאשר אם אתה נותן למחשב לנהל את הססמאות שלך – אתה יכול להשתמש בססמאות חזקות יותר וייחודיות לכל אתר.

argamon

הודעה שלא נקראהעל ידי argamon » 06 אפריל 2017, 19:55

תומר כתב:כעקרון, עד היום הכנסת פרטים באתרים לא מאובטחים לא גררה הצגת הודעת אזהרה, ולכן באותה מידה של זהירות ניתן להמשיך להיכנס אליהם, למרות שעדיף להימנע מכך ככל האפשר.

לגבי כניסה מחדשת – אני לא דוגל בשיטה של מחיקת נתוני הדפדפן על בסיס שבועי, שהרי פעולה זו מצריכה ממך להשלים את הפרטים החסרים, ואחרי שאתה משלים אותם, הרי אין בכך שום משמעות למחיקה. ספציפית לגבי ססמאות, קח בחשבון שאם אתה מקפיד להתנתק מאתרים ואז מתחבר אליהם מחדש לאחר מכן, סביר להניח שאתה משתמש באותן ססמאות עבור מגוון גדול של אתרים, או שאתה מחזיק לצידך מחברת עם רשימת כל הססמאות שלך – שתי אפשרויות אלו אינן יעילות במיוחד, מהסיבה הפשוטה שאם אתה מקליד ידנית את הססמאות שלך, סביר שהן פשוטות יחסית וקצרות להקלדה, כאשר אם אתה נותן למחשב לנהל את הססמאות שלך – אתה יכול להשתמש בססמאות חזקות יותר וייחודיות לכל אתר.

*****************************************************************************************************************
>> תומר הרבה תודה. כתבת לי תשובה מושקעת וברורה למי שלא מבין הרבה במחשב ותודה על העצות.
>> אכן הייתה לי דיעה שצריך לעשות ניקוי שבועי, על סמך קריאה שזה גורם לפעולה יותר מהירה של המחשב ונדמה לי שאכן המחשב פועל אחרי זה יותר מהר, אבל אולי זה פסיכולוגי.
>> לגבי התנתקות מאתרים, אם הבנתי אותך נכון, אני לא מתנתק אף פעם מיוזמתי בסוף יום עבודה מאתר בו אני אני רשום,למעבר למצב אורח לא רשום,אלא באופן טבעי אחרי מחיקת קבצים +היסטוריה+ קוקיס , רוב האתרים, כולל האתר הזה, דורשים כניסה חד פעמית ממצב אורח. אני בטוח שאתה מכיר את זה. אגב אני נתן לעשות מחיקה למערכת שלי בלחיצה על קונטרול +שיפט + דילייט ואני לא רואה בתיבה הקופצת אפשרות לבטל או לאפשר מחיקת סיסמאות, כי אז לא הייתי מאפשר מחיקת סיסמאות. אגב לא הבנתי מה זה לתת למערכת לנהל לי סיסמאות.
>> אני אכן שומר במחברת סיסמאות, אבל בכל אתר אני מקליד סיסמה אחרת עם אותיות ומילים ללא שום היגיון כמו שרבים עושים, לפי תאריך לידה או משהו. :D בחידוש סיסמה אני שומע תוכנית רדיו ורושם לי אותיות ומספרים אקראים לפי אות במילה אשר שמעתי בתכנית. לדוגמה אם היו מזכירים את השם תומר בחדשות, אז בחידוש הסיסמה הייתי רושם הפעם את האות - t כאות הראשונה .
אני מקליד כ-8 אותיות וספרות מעורבבים לפי השיטה שכתבתי ואני חייב לרשום במחברת כיוון שלאחר מספר ימים לא אזכור כמעט שום סיסמה.
============================================================
> תומר, הצעה קטנה בנושא חידוש סיסמה באתר הזה: כאשר המערכת מחליטה שהגיע הזמן לחדש סיסמה, היא כותבת "הנך נדרש להחליף סיסמה" לדעתי קצת צורם העניין הזה של "הנך נדרש" כאילו זו הודעה של הצבא או המשטרה או אפילו של מס הכנסה. :D אני מציע שהמערכת תכתוב "הנך מתבקש להחליף סיסמה"

****** חג שמח לך תומר ותודה על התשובה שכתבת לי וחג שמח לכל צוות הפורום והגולשים ******

חזור אל “Mozilla Firefox”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים