סמיילים

קבוצת מוזילה ישראל והאתר. הצעות לשיפור, דיווח על שגיאות ובעיות באתר, דיונים על ניהול המערכות השונות וכד'.
חוקי הפורום
כאן זה לא המקום לדיונים על תוכנות, אלא על האתר והקבוצה שלנו. לתמיכה טכנית, נא לעבור לפורום המתאים.
argamon

סמיילים

הודעה שלא נקראהעל ידי argamon » 28 נובמבר 2013, 22:22

חג שמח לכולם:
אני לא יודע מי האחראי על הסמיילים ולכן אני כותב כאן:
אני מציע להוסיף גם סמיילים של מילים: לדוגמא, לא פעם אני רוצה להוסיף סמייל בשם "כל הכבוד" לאנשים שאני מרוצה מתשובות שהם כותבים לי ואין סמייל כזה.
>> אולי כדאי בכלל לשדרג את הסמיילים כמו שיש באתר "תפוז". אנסה לצרף קישור לדוגמא:
אחרי הלחיצה על הקישור, גוללו למטה להמשך תמונות הסמיילים
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/admin ... emo242.asp

סמל אישי של המשתמש
תומר‏
יצירת קשר:

Re: סמיילים

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר‏ » 28 נובמבר 2013, 23:44

ההודעה זו אינה קשורה לתמיכה בפיירפוקס, ועל כן הועברה לפורום המתאים.

בעקרון השימוש באותם סמיילים כאן אינו מרובה, ולעתים אף מפריע לרצף המלל, ולכן אנחנו לא ממהרים להוסיף סמלי הבעה נוספים, וגם אלו שכן מופיעים כרגע קיימים בזכות היותם מוגדרים כבררת מחדל במערכת הפורומים שהותקנה כאן.

למרות שהנאמר לעיל עלול להעציב אותך, אל חשש. המערכת שלנו מאפשרת לשלב בהודעות תמונות ממקורות חיצוניים, כמו למשל מדף הצלמיות בתפוז שקישרת אליו בהודעתך הקודמת. כדי לעשות זאת גש אל הדף בו מופיעה התמונה בה תרצה להשתמש, לחץ עם כפתור העכבר הימני על התמונה המבוקשת, ובחר מתפריט ההקשר את "העתקת מיקום תמונה". לאחר מכן, הדבק את הכתובת שהעתקת להודעה, בין תגיות IMG, אותן ניתן לייצר ידנית וגם באמצעות לחיצה על הכפתור Img בשורת הכפתורים שמעל שדה כתיבת ההודעה בעורך ההודעות.

הקוד שיוצר צריך להיות משהו כזה:

קוד: בחר הכל

[img]http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/images/Emo72.gif[/img]

* טיפ: שילוב של תגיות בהודעות עלול לגרום לטעויות בשימוש בהם. כדאי מאד להקפיד להשתמש בכפתור התצוגה המקדימה ולא למהר לפרסם את ההודעה כדי לוודא שהיא נראית כפי שרצינו, ולא קיימות שגיאות תחביר בתגיות הקוד.

תמונה ו־תמונה
– תומר.

מוזילה ישראל בפייסבוק: https://facebook.com/MozillaIsrael

argamon

הודעה שלא נקראהעל ידי argamon » 29 נובמבר 2013, 12:57

תודה תומר: ורק כדי שאדע: לאיזה פורום העברת את ההודעה שלי?
> אגב ,אני שוב כותב, למרות שזה ניראה אולי לא מספיק הגיוני, שלדעתי צריך לעשות באתר הזה פורום אחר גדול בודד במקום כל הפורומים ולבקש מכל גולש לכתוב בתחילת ההודעה באיזה עניין הוא שואל. דוגמא: אם היה כאן פורום אחד אז הייתי כותב "נושא השאלה- סמיילים" כך הגולש לא צריך כל הזמן "לשבור את הראש" לאיזה פורום מתאימה שאלתו. בפורום "תפוז" זה בלתי אפשרי כי שם יש ים של פורומים, אבל באתר הזה אין כל כך הרבה פורומים וכל משיב בתחום מסויים יכול לראות לפי פתיחת השאלה האם הוא זה שישיב.

>> וואו, תומר, אתה קוסם אמיתי. עניין הסמיילים הצליח לי
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
תומר‏
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר‏ » 29 נובמבר 2013, 15:41

מערכת הפורומים באתר תפוז הינה מערכת שונה מזו שקיימת פה. במערכת שלהם ישנן אולי מספר יכולות שחסרות במערכת בה אנו משתמשים. למרות זאת, הייתרון הגדול שלהם על הפורומים כאן הוא בהיקף הפעילות שלא ניתן כלל להשוואה לכמות המזערית של ההודעות המתפרסמות כאן בכל רגע נתון.

המערכת שם דורשת פעילויות ניהול הרבה יותר משמעותיות מאלו שאנו נדרשים להן, ויכולות הניהול שם די מוגבלות בהשוואה לאלו שקיימות אצלנו (למשל נעילה של הודעות, העברה שלהן לפורום אחר, פיצול ומיזוג נושאים וכדומה). למעשה, אם לא הייתי טורח לציין שאני מעביר את ההודעה שלך סביר שכלל לא היית מבחין בזה, וזו בדיוק הכוונה; החלוקה לפורומים נועדה גם לקביעת הנושא הכללי של אותו פורום (למשל תמיכה טכנית בפיירפוקס) וגם כדי לאפשר לנו לשמר לאחור דיונים קודמים ולהחזיר אותם לחיים אם יש צורך בכך (לשם נהשוואה, בתפוז דיונים "מתים" כעבור שלושה ימים כך שלא ניתן להגיב בהם יותר מה שמונע גם את האפשרות להחזיר אותם לדף הראשי).

ישנם פורומים בהם התנהגות שמצריכה פעולת ניהול כלשהי נחשבת להתנהגות לא נאותה שעלולה לגרום להרחקתו של אותו משתמש (למשל באחד המתחרים הבולטים של "תפוז", fxp.co.il), אבל כפי שבוודאי הנתנת אנחנו מעדיפים לשמור על איפוק וסובלנות, ולנקוט בצעדים מחמירים ועונשים רק כשאין בררה או שנראה שאותו אדם מנסה להפריע לנו בכוונה (עיין ערך "טרול"). אין לנו רצון להפעיל משטר צבאי כנגד מבקרים מזדמנים וקבועים שהרי עצם הפעולה היא שתגרום להם לתחושת מיאוס ורצון להתרחק מאיתנו.

העברתי את ההודעה שלך לפורום "מוזילה ישראל" שמיועד לדיונים על הקבוצה והאתר שלנו. ניתן לראות את המיקום של כל דיון בחלקו העליון של הדף, כנתיב לאותו פורום "עמוד ראשי > כללי > מוזילה ישראל".
– תומר.

מוזילה ישראל בפייסבוק: https://facebook.com/MozillaIsrael

argamon

הודעה שלא נקראהעל ידי argamon » 30 נובמבר 2013, 12:31

תמונה
תודה על ההסבר המושקע תומר:
או קיי, אתה מבין הרבה יותר ממני בעניין ואתה נמצא בעניינים במצב של "מה שרואים מכאן לא רואים משם" ולך יש ניסיון איך עדיפים להופיע הדיונים באתר הזה ולא לי.
בכל זאת אתן לך דוגמא עקיפה: לפני מספר שנים כשחברת המפות הגדולה "מפה" הוציאה ספר אטלס מפות ,( ספר נייר. לא אינטרנט ) אז לגבי גוש דן שכלל הרבה ערים בסביבה, היה מפתח רחובות נפרד לכל עיר וזה היה דיכאון מוחלט להתחיל לחפש את העיר הרצויה ולבדוק מיקום רחוב שמחפשים. הם הבינו את זה ועשו מפתח כללי אחד לכל גוש דן, וכיום אם פותחים את מפת גוש דן אז נאמר שאתה מחפש במפתח את רחוב שפירא בנס ציונה, אז כתוב בערך כך במפתח:
" שפירא: רחוב בתל אביב----- , רחוב בנס ציונה ----- , גן בקרית אונו ---- ,,,,, " וכ"ו, ולידו ציון מיקום במפה.
זו כוונתי לפורום אחד כללי, אבל בהחלט יתכן שכמתמצא בפיירפוקס הדבר ייראה לך לא מתאים כמו שזה מתאים במפתח מפות.
>> תומר,אם אני פותח את המועדפים שלי אז יש לי פורום באורך רציני והכל מסודר בטור ארוך אחד לפי א' - ב', ואני מוצא כל דבר מיד. בלי סידור תיקיות. כך אני שאוהב קוד אחד כדי לקבל הכל. שבת שלום תומר

תומר
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר » 30 נובמבר 2013, 23:11

argamon כתב:זו כוונתי לפורום אחד כללי, אבל בהחלט יתכן שכמתמצא בפיירפוקס הדבר ייראה לך לא מתאים כמו שזה מתאים במפתח מפות.
>> תומר,אם אני פותח את המועדפים שלי אז יש לי פורום באורך רציני והכל מסודר בטור ארוך אחד לפי א' - ב', ואני מוצא כל דבר מיד. בלי סידור תיקיות. כך אני שאוהב קוד אחד כדי לקבל הכל. שבת שלום תומר

פורום אחד מאוחד אולי במידת מה יקל על המשתמשים שלא יצטרכו לדאוג לפתוח את הודעותיהם במקומות הנכונים, אבל ידרשו משאבים רבים בניהול, בכך שנצטרך להשקיע מאמצים רבים יותר בהעברה של הודעות ממקום למקום, ואין ברשותנו זמן ואנשים שיוכלו להתעסק בכך, בדגש על הודעות שמתפרסמות בזמנים פחות שגרתיים. כמו־כן, הפורום פה מושתת על קהילה, על אנשים ששואלים שאלות ואחרים שמגיבים להם. אם נצמצם את כמות הפורומים פה, יהיה פחות נוח להתמצא במערכת, כך שאדם שאינו יכולת לסייע למשתמשי פיירפוקס יראה נושאים שמעניינים אותו מעורבבים עם נושאים מעניינים פחות, וכאמור אין לנו רצון לעשות זאת. בדף הראשי של הפורומים, זה שמופיע כאשר לוחצים על הלוגו של הפורומים למעלה מופיעה רשימה לא ארוכה מאד של פורומים, ואני חושב שגם די ברור מהתיאור של כל אזור אלו הודעות מיועדות עבורו ואיזה לא. בעבר היו לנו תכניות להוסיף פורומים נוספים או לאחד קיימים, אבל טרם מצאנו את הנוסחה המדויקת, וגם היקף ההודעות המצומצם יחסית אינו מדרבן אותנו לנסות לשנות את אופן הפעולה הנוכחי. אם יש לך הצעות קונקרטיות, כמובן שנשמח לשמוע אותן, במיוחד אם יהיה להן ערך מוסף כלשהו.

אגב, ראיתי שהשתמשת בסמיילים של אתר תפוז פה בפורום. למרות שאין שום סיבה למנוע זאת ממך, שים לב שזה קצת מוזר להשתמש באלו הממותגים של תפוז (עם העלה בחלקם העליון) מחוץ לגבולות תפוז. להלן רשימה קצרה וממצה של סמלי הבעה אחרים בהם תוכל להשתמש, שלדעתי הם גם יפים וברורים יותר, וכמובן שחיפוש קצר ברשת יאפשר לך למצוא עשרות אתרים נוספים שכל מטרתם הוא להציע סמלי הבעה דומים לשימוש בפורומים שונים ברשת.
מוזילה ישראל בטוויטר: https://twitter.com/MozillaIsrael

argamon

הודעה שלא נקראהעל ידי argamon » 01 דצמבר 2013, 14:27

תומר, אני מקבל את כל ההסבר שלך.
>> בקשר לרשימת הסמיילים ששלחת לי , זה לא עובד כאן היטב לפי מה שאני רואה.
אני לוחץ ברשימה על סמייל > מקבל הודעה במילים " coppied " שאני מבין כוונתה היא שההעתקה הצליחה> אני מדביק לכאן כמו שלימדת אותי בלחיצה על "img "
ועולה מה שכתוב במילים הבאות במקום סמייל. ראה כאן בשורה התחתונה:
[img]:blush:[/img]

חזור אל “מוזילה ישראל”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד