שינוי סיסמה

קבוצת מוזילה ישראל והאתר. הצעות לשיפור, דיווח על שגיאות ובעיות באתר, דיונים על ניהול המערכות השונות וכד'.
חוקי הפורום
כאן זה לא המקום לדיונים על תוכנות, אלא על האתר והקבוצה שלנו. לתמיכה טכנית, נא לעבור לפורום המתאים.
argamon

שינוי סיסמה

הודעה שלא נקראהעל ידי argamon » 01 אוקטובר 2017, 18:15

שלום לכם.אני מקווה שאני שואל בפורום הנכון:
אני כותב בקשר לעינויים האלו הנקראים "הנך נדרש לשנות סיסמה" שלדעתי זה טירטור לא יאומן:
> נדרשתי עכשיו לשנות סיסמה ואגב אני לא מבין למה אי אפשר לכתוב בצורה ידידותית "הנך מתבקש לשנות סיסמה" ? זה דף של מוזילה ולא של מס הכנסה שבטפסים שלו כותב הרבה פעמים
"הנך נדרש" :)
אגב, אני לא מבין למה יש הכרח לשנות יחסית הרבה פעמים סיסמה. האתר הזה הוא לא אתר של בנק. אז למה כל העניין הזה של חידוש סיסמה בתדירות די גבוהה?
> הקלדתי סיסמה חדשה ומתחת יש עוד תיבה בדרישה "לאשר סיסמה" והסבר באיזה מקרה לאשר סיסמה. אין שום הסבר מה הכוונה לאשר סיסמה. למה לא כתוב "כתוב כאן שוב את סיסמתך החדשה"?
> זה עוד לא נגמר ועכשיו מתחיל הטירטור האמיתי והוא להזין סיסמה נוכחית:
בכניסה רגילה ממצב אורח המערכת לא מקבלת אצלי בשום אופן הקלדה ידנית של הסיסמה הנוכחית, אבל אני שמח שאפשר להכנס בעזרת הסיסמה השמורה במערכת שמקלידה זאת עבורי בהצלחה.
> הבעיה בחידוש סיסמה שהמערכת לא מקלידה עבורי סיסמה נוכחית ורק אחרי ניסיונות כושלים בהקלדה ידנית , לפתע המערכת עשתה לי טובה וקיבלה את ההקלדה הידנית.
> חברים זה מייאש ולפעמים במצב הזה אני שוקל לוותר על הכניסה לאתר הזה.
אני פונה לאחראי על עניין הסיסמה שתשדרגו בבקשה משהו יותר ידידותי לכניסה לאתר עם סיסמה ובמיוחד חידוש הסיסמה, שזה פשוט עינוי!
>>> אשמח לתשובתכם ואם כתבתי בפורום לא נכון אז כמובן אשמח להעברתו לפורום המתאים, רק תכתבו לי בבקשה לאיפה זה הועבר.
תודה לכם

סמל אישי של המשתמש
תומר‏
יצירת קשר:

Re: שינוי סיסמה

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר‏ » 05 אוקטובר 2017, 01:37

המערכת שבשימוש האתר היא phpbb. אתה מוזמן לפנות אליהם כדי להציע שינויים בתרגום. לגבי הקלדה אוטומטית של הססמאות, זה כבר תלוי בדפדפן; אם הדפדפן זוכר את הססמה הנוכחית שלך, הוא ימלא אותה במקום הנדרש – אם הוא לא ממלא אותה אוטומטית, זה יכול לנבוע ממספר סיבות, בניהן חוסר מידע על הססמה הקיימת, טופס שהדפדפן אינו מצליח לפרש כראוי וכו׳. לגבי החלפת ססמה, התדירות הנוכחית היא 90 יום, ואם לדעתך תדירות זו גבוהה מידי, אנחנו יכולים לשקול את הגדלת פרק הזמן המוגדר במערכת.
– תומר.

מוזילה ישראל בפייסבוק: https://facebook.com/MozillaIsrael

argamon

הודעה שלא נקראהעל ידי argamon » 08 אוקטובר 2017, 15:10

תומר‏ כתב:המערכת שבשימוש האתר היא phpbb. אתה מוזמן לפנות אליהם כדי להציע שינויים בתרגום. לגבי הקלדה אוטומטית של הססמאות, זה כבר תלוי בדפדפן; אם הדפדפן זוכר את הססמה הנוכחית שלך, הוא ימלא אותה במקום הנדרש – אם הוא לא ממלא אותה אוטומטית, זה יכול לנבוע ממספר סיבות, בניהן חוסר מידע על הססמה הקיימת, טופס שהדפדפן אינו מצליח לפרש כראוי וכו׳. לגבי החלפת ססמה, התדירות הנוכחית היא 90 יום, ואם לדעתך תדירות זו גבוהה מידי, אנחנו יכולים לשקול את הגדלת פרק הזמן המוגדר במערכת.

======================================================================
תומר תודה לתשובתך וכך:
> לצערי או שאני לא מספיק חכם או שההגדרות באתר הזה לכניסה ממצב אורח מסובכות ולצערי מאד לא ידידותיות. נתת לי קישור לפורום המתאים אני משיב לך בדף שעלה לי ולמרבה הפלא יש למעלה שוב הודעה אדומה שזה לא המקום לדיונים על תוכנות ויש שוב אותו קישור. אני מודה שהתייאשתי מלהבין את זה ושוב חבל מאד שלא מגדירים כאן פורום אחד בודד לכל הדיונים ואז ישיב מי שמתמצא בנושא השאלה שנשאלה.
> עשיתי לפני מספר ימים ניקוי מחשב כללי של קבצים זמניים ,קוקיס והיסטוריה והגהינום חזר: נכנסתי במצב אורח שזה נורמלי אחרי מחיקת קוקיס, אבל שוב הופיעה הזוועה הזו שהמערכת הוציאה שגיאה על הסיסמה המעודכנת השמורה אצלה ונאלצתי לעבור טירטור של התהליך ממצב לחיצה על "שכחתי סיסמה" ועוד משהו שאני לא זוכר כבר וזה לא הלך עד שהבחנתי בהערה הדומה לשעשועון רמזים בה כתוב שאותיות קוד האבטחה שאני נדרש להשלים הן באותיות גדולות ומכאן הבנתי שהייתי צריך להקליד באותיות גדולות ואז בשעה טובה זה הסתדר. תומר למה לא כותבים "הקלד אותיות אבטחה באותיות גדולות" ? למה אני צריך להבין את זה לפי הכותרת "כל האותיות המופיעות הן אותיות גדולות"? אני כבר "מתחרפן" למחשבה מה יהיה בניקוי המחשב הבא, כאשר אכנס לכאן במצב אורח.
>>> תומר, אני לא נתקל בבעיה כזו באף אתר מכניסה במצב אורח ואני נכנס לדף החשבון שלי בבנק לאומי עם דפדפן פיירפוקס לאחר ניקוי מחשב ואני נדרש רק למלא סיסמה ומשתמש שלי ואין תקלות. אותו הדבר באתר "תפוז" שאחרי ניקוי מחשב מכניס אותי למצב אורח ואין לי שום בעיה בכניסה המלאה בהקלדה חד פעמית של סיסמה ומשתמש. האמן לי שטכנאי בכיר בתחנת הרדיו 103FM היה בטוח שאני טועה בתלונה כלשהי והבעיה הייתה לדעתו במחשב שלי, ונתתי לו אישור שליטה מרחוק והתברר שאני צדקתי והתקלה הייתה לא אצלי. אז אם אני כותב לך שענייני הכניסה לפיירפוקס ממצב אורח זקוקים לשידרוג כללי, אני יודע על מה אני כותב.

ItielMaN

הודעה שלא נקראהעל ידי ItielMaN » 08 אוקטובר 2017, 18:10

argamon כתב:> לצערי או שאני לא מספיק חכם או שההגדרות באתר הזה לכניסה ממצב אורח מסובכות ולצערי מאד לא ידידותיות. נתת לי קישור לפורום המתאים אני משיב לך בדף שעלה לי ולמרבה הפלא יש למעלה שוב הודעה אדומה שזה לא המקום לדיונים על תוכנות ויש שוב אותו קישור. אני מודה שהתייאשתי מלהבין את זה ושוב חבל מאד שלא מגדירים כאן פורום אחד בודד לכל הדיונים ואז ישיב מי שמתמצא בנושא השאלה שנשאלה.

כמנהל ואחראי הפורום, תומר מעביר את האשכול שלך אוטומטית לפורום המתאים, כשיש בכך צורך.
אבהיר, שכל שאלה/בקשה/טענה וכו' שקשורה לאתר הזה ולא למוצרי מוזילה עצמם, שייכת לפורום הזה:
https://community.mozilla.org.il/viewforum.php?f=6

argamon כתב:> עשיתי לפני מספר ימים ניקוי מחשב כללי של קבצים זמניים ,קוקיס והיסטוריה והגהינום חזר: נכנסתי במצב אורח שזה נורמלי אחרי מחיקת קוקיס, אבל שוב הופיעה הזוועה הזו שהמערכת הוציאה שגיאה על הסיסמה המעודכנת השמורה אצלה ונאלצתי לעבור טירטור של התהליך ממצב לחיצה על "שכחתי סיסמה" ועוד משהו שאני לא זוכר כבר וזה לא הלך עד שהבחנתי בהערה הדומה לשעשועון רמזים בה כתוב שאותיות קוד האבטחה שאני נדרש להשלים הן באותיות גדולות ומכאן הבנתי שהייתי צריך להקליד באותיות גדולות ואז בשעה טובה זה הסתדר. תומר למה לא כותבים "הקלד אותיות אבטחה באותיות גדולות" ? למה אני צריך להבין את זה לפי הכותרת "כל האותיות המופיעות הן אותיות גדולות"? אני כבר "מתחרפן" למחשבה מה יהיה בניקוי המחשב הבא, כאשר אכנס לכאן במצב אורח.

נראה לי שהבעיה שלך זה שבמסד הנתונים של Firefox אצלך במחשב מעודכנת סיסמה (כנראה מאוד) ישנה לאתר, שלא התעדכנה מאז שינית אותה.
ולכן כל פעם כשמוצגת בפניך האפשרות להשלים את הסיסמה לכניסה לאתר, אתה כביכול מזין את הסיסמה השגויה כל פעם..
מציע לך לנסות להסיר כל סיסמה שקשורה לאתר הזה בהגדרות Firefox ולבדוק שוב (הגדרות > פרטיות ואבטחה (או "אבטחה") > כניסות שמורות > חפש ברשימה כל מה שמתחיל ב"community.mozilla"> לחץ על "הסרת כל הפריטים המוצגים" > כן).

argamon

הודעה שלא נקראהעל ידי argamon » 09 אוקטובר 2017, 14:29

ItielMaN כתב:
argamon כתב:> לצערי או שאני לא מספיק חכם או שההגדרות באתר הזה לכניסה ממצב אורח מסובכות ולצערי מאד לא ידידותיות. נתת לי קישור לפורום המתאים אני משיב לך בדף שעלה לי ולמרבה הפלא יש למעלה שוב הודעה אדומה שזה לא המקום לדיונים על תוכנות ויש שוב אותו קישור. אני מודה שהתייאשתי מלהבין את זה ושוב חבל מאד שלא מגדירים כאן פורום אחד בודד לכל הדיונים ואז ישיב מי שמתמצא בנושא השאלה שנשאלה.

כמנהל ואחראי הפורום, תומר מעביר את האשכול שלך אוטומטית לפורום המתאים, כשיש בכך צורך.
אבהיר, שכל שאלה/בקשה/טענה וכו' שקשורה לאתר הזה ולא למוצרי מוזילה עצמם, שייכת לפורום הזה:
https://community.mozilla.org.il/viewforum.php?f=6

argamon כתב:> עשיתי לפני מספר ימים ניקוי מחשב כללי של קבצים זמניים ,קוקיס והיסטוריה והגהינום חזר: נכנסתי במצב אורח שזה נורמלי אחרי מחיקת קוקיס, אבל שוב הופיעה הזוועה הזו שהמערכת הוציאה שגיאה על הסיסמה המעודכנת השמורה אצלה ונאלצתי לעבור טירטור של התהליך ממצב לחיצה על "שכחתי סיסמה" ועוד משהו שאני לא זוכר כבר וזה לא הלך עד שהבחנתי בהערה הדומה לשעשועון רמזים בה כתוב שאותיות קוד האבטחה שאני נדרש להשלים הן באותיות גדולות ומכאן הבנתי שהייתי צריך להקליד באותיות גדולות ואז בשעה טובה זה הסתדר. תומר למה לא כותבים "הקלד אותיות אבטחה באותיות גדולות" ? למה אני צריך להבין את זה לפי הכותרת "כל האותיות המופיעות הן אותיות גדולות"? אני כבר "מתחרפן" למחשבה מה יהיה בניקוי המחשב הבא, כאשר אכנס לכאן במצב אורח.

נראה לי שהבעיה שלך זה שבמסד הנתונים של Firefox אצלך במחשב מעודכנת סיסמה (כנראה מאוד) ישנה לאתר, שלא התעדכנה מאז שינית אותה.
ולכן כל פעם כשמוצגת בפניך האפשרות להשלים את הסיסמה לכניסה לאתר, אתה כביכול מזין את הסיסמה השגויה כל פעם..
מציע לך לנסות להסיר כל סיסמה שקשורה לאתר הזה בהגדרות Firefox ולבדוק שוב (הגדרות > פרטיות ואבטחה (או "אבטחה") > כניסות שמורות > חפש ברשימה כל מה שמתחיל ב"community.mozilla"> לחץ על "הסרת כל הפריטים המוצגים" > כן).

>>> תודה איתי. חבל שגם בדף הנכון בו ההודעה מועברת, עדיין יש את ההודעה האדומה וזה מבלבל.
> לדעתי פורום התמיכה בדפדפן בו אני שואל די הרבה הוא פורום נפלא ויש בו גולשים נפלאים כמוך וכמו תומר ועוד, שמנסים לעזור וגם עזרו לי בבעיות שונות, ואני אוהב את דפדפן פיירפוקס, אבל אני מקווה שלא אצור רושם של מקטר כי בעניין חידוש סיסמאות, זה הדבר היחידי שלדעתי מאד לא ידידותי, במיוחד לאנשים כמוני שמה לעשות זקוקים למצב ידידותי ופשוט. לא קראתי תלונות בעניין ובהחלט יתכן שרק לי יש בעיה בה אני מבין רק הסבר ידידותי במיוחד כמו שאתה ותומר מסבירים לי. בכל אופן חידושי סיסמאות וכניסה ממצב אורח באתרים שונים כמו לדוגמה אתר "תפוז", ואפילו כניסה לחשבון מאובטח כמו בחשבון שלי בבנק לאומי, הן פשוטות וידידותיות ולדעתי מובנות גם למישהו שחדש לגמרי בהבנה במחשב.
> אני מקווה שתומר יצליח לפעול לשידרוג ידידותי בעניין חידושי סיסמה וכניסה ממצב אורח.

חזור אל “מוזילה ישראל”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד