תקלה בתיקית דואר נכנס-משיכה מחדש של הודעות מהשרת?

יש לך שאלה על לקוח הדוא"ל של חבילת Mozilla? יש לך תשובה לשאלות של אחרים?
מיכל.

תקלה בתיקית דואר נכנס-משיכה מחדש של הודעות מהשרת?

הודעה שלא נקראהעל ידי מיכל. » 26 דצמבר 2017, 16:59

שלום לכולם,

אחרי כמה חודשי שימוש בציפור שבמהלכן אני בהחלט משתמשת מרוצה, אני חווה היום תקלה רצינית ואשמח לכל אינפוט (אני עדיין על גרסה 52.3.0 אבל לא נראה לי שזה משנה לענייננו) -

לפי ההגדרות שאצלי, הקבצים של הציפור נשמרים לפי תיבות הדואר השונות (ולא לפי קובץ לכל מייל בנפרד).

תיבת הדואר הנכנס של הציפור הושחתה אצלי היום מסיבה כלשהי, וניסיון לתקן אותה (באמצעות הכפתור אליו מגיעים דרך כפתור המאפיינים של התיבה), לא צלח. כתוצאה מכך איבדתי את הגישה לכל המיילים שנכנסו לתוכנת הציפור בכל החודשים שאני עובדת איתה. הצצה בקבצים של התוכנה מאחורי הקלעים (כלומר קבצי המייל כפי שהם מאוחסנים תחת הפרופיל של הציפור), העידה שכל המיילים שהתאחסנו בה ככל הנראה נמחקו או שלפחות אינם מזוהים יותר על ידי התוכנה (גודל הקובץ מעיד על כך. החומר איננו).

למרבה המזל, כל הקבצים של המיילים מהחודשים האלה עדיין נמצאים על השרת.

הבעיה היא שאינני מצליחה לגרום לציפור להוריד את המיילים הללו מחדש מהשרת (גם אם אני מסמנת אותם בשרת מחדש כקבצי מייל שטרם נקראו).

חשבתי שהקבצים הקיימים של תיבת הדואר הנכנס מחזיקים רישום כלשהו של המיילים שהורדו בעבר, גם אם המיילים עצמם לא ניתנים יותר לגישה, אז החלפתי את שני קבצי התיקיה (לכל תיקיה יש קובץ רגיל וקובץ אינדקס MSF) בשני קבצים חדשים ונקיים שיצרתי בנפרד (יצרתי בציפור תיקיה חדשה תחת שם אחר, העתקתי את קבציה, החלפתי להם את השם לתיקית הדואר הנכנס, והחלפתי את הקבצים הקיימים בקבצים החדשים).

למרבה הפתעה, גם זה לא עוזר. אם אני מקבלת דואר חדש לגמרי שלא היה עליה קודם, הציפור מזהה אותו כמו שצריך כמייל חדש ומורידה אותו מהשרת לתיבת הדואר הנכנס, אבל בשום אופן לא מוכנה לזהות מיילים שכבר הורדו על ידיה בעבר, כמיילים "חדשים".

אם יש למישהו רעיון מה קורה פה ומה אפשר לעשות, אני אשמח מאוד לשמוע.

מיכל.

Re: תקלה בתיקית דואר נכנס-משיכה מחדש של הודעות מהשרת?

הודעה שלא נקראהעל ידי מיכל. » 27 דצמבר 2017, 03:02

מצאתי דרך להערים על התוכנה, אז אני מעדכנת -
הזזה של המיילים על השרת למיקום אחר והחזרתם (למשל, מחיקה שמביאה אותם לתיקיית זבל על השרת, ואח"כ החזרתם לתיקיית דואר נכנס), גורמת לציפור לזהות אותם מחדש כמיילים שטעונים הורדה. חוץ מהעובדה שמדובר בעבודה סיזיפית ולואו-טקית משהו, זה עובד.

מיכל.

Re: תקלה בתיקית דואר נכנס-משיכה מחדש של הודעות מהשרת?

הודעה שלא נקראהעל ידי מיכל. » 28 דצמבר 2017, 16:21

עוד תובנה שעלתה אצלי אחרי שהשלמתי את התיקון, ואולי תעניין אחרים שיגיעו לשרשור הזה עקב תקלה דומה באחת מתיקיות הדואר בציפור -

אחד הדברים שלמדתי במקרה הזה הוא שתיקית דואר שמוחקים ממנה מיילים, עדיין שומרת בצורה כזאת או אחרת את המידע לגבי המיילים המחוקים. אפשר לראות זאת בבירור כאשר פותחים את כפתור המאפיינים של התיקיה, ובודקים את גודל התיקיה לפני ואחרי המחיקה (קליק ימני כשעומדים על התיקיה בעץ התיקיות, ובחירת מאפיינים ברשימת האפשרויות שנפתחה). מספר המיילים ישתנה, גודל התיקיה לא ישתנה.

כדי להשלים את המחיקה, צריך לעשות פעולה המכונה פעולת "כווץ" (דרך אותו תהליך של קליק ימני על התיקיה). ונראה לי שחשוב לעשות זאת מעת לעת אם לא על דרך של שגרה, ולא רק כדי לחסוך מקום על הדיסק.

למה זה נראה לי חשוב? כי עד כמה שאני משחזרת את התקלה שהובילה להעלמות כל תוכן תיקית הדואר הנכנס שלי, אני כמעט בטוחה שהיא קשורה לפעולה שבצעה תוכנת האנטי וירוס שלי, אשר במסגרת סריקה יסודית של כונני המחשב זיהתה משהו שלא מצא חן בעיניה, בין היתר בתיקית הדואר הנכנס של הציפור. המשהו הזה נבע ככל הנראה ממייל חשוד שמחקתי מייד עם הגיעו, אבל מבחינת התוכנה הוא כנראה עוד היה שם (כי כאמור המחיקה לבדה לא מוחקת את השאריות של המייל הנמחק מהתיקיה, ואני לא ייחסתי עד עכשיו חשיבות להצעת הציפור לערוך לי כווצי תיקיות, וגם לא עשיתי זאת בעצמי). תוכנת האנטי וירוס ביקשה רשות להכניס את הקובץ לבידוד, ואני אישרתי לה זאת בהסח הדעת, בלי להיות ערה למשמעות. כמו שהזכרתי בהודעה המקורית, הציפור אצלי מוגדרת כך שהיא מנהלת את התיקיות על בסיס קובץ לכל תיקיה ולא לכל מייל. אני משערת שזה מה שגרם להעלמות של כל חומרי תיקיית הדואר הנכנס שלי...

תקלה כזאת יכולה לקרות כמעט רק בתיקיית דואר נכנס (בהנחה שאנחנו לא מאחסנים מיילים חשודים ובעייתיים גם בתיקיות אחרות) ו/או בגיבוי של תיקית הדואר הנכנס, אם הוא נמצא על אותו מחשב (למרבה הזוועה, זה בדיוק מה שקרה אצלי. סריקה יסודית של תוכנת האנטי וירוס שבוצעה על כל כונני המחשב, זיהתה כנראה את אותם קבצים בעייתיים כאן וכאן, ו...תיקנה את כולם).

בקיצור, כווצו תיקיות דואר נכנס כדי לא לקבל דרישות שלום מהודעות רפאים שקיימות עליהן בצורה כזו או אחרת, גם אם מבחינתכן הן כבר מזמן מחוקות (ורצוי מאוד לעשות זאת לפני פעולה גיבוי, כדי שהקובץ המגובה לא יכיל בתוכו שאריות לא רצויות).

חזור אל “Mozilla Thunderbird”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים