מדריך להעברת מיקום פרופיל ב- Thunderbird (על חלונות)

יש לך שאלה על לקוח הדוא"ל של חבילת Mozilla? יש לך תשובה לשאלות של אחרים?
מיכל.

מדריך להעברת מיקום פרופיל ב- Thunderbird (על חלונות)

הודעה שלא נקראהעל ידי מיכל. » 27 אוגוסט 2017, 16:59

כמשתמשת חדשה ב-Thunderbird (שמכאן ואילך תכונה מטעמי נוחות - הציפור), אני לומדת מעת לעת דברים חדשים, והנה עוד אחד שחשבתי שכדאי לחלוק עם אחרים:

הציפור מאחסת את כל חשבונות המיילים שלנו, על ההגדרות שלהם ו... את כל המיילים שבהם, בתוך תיקיית הפרופיל הכללית שלה שבה שמורות גם ההגדרות וכד' (אגב, הקבצים האלה שמורים בנפרד מקבצי ההפעלה ולכן יישמרו על המחשב גם כשהתוכנה תימחק).

ברירת המחדל של ההתקנה יוצרת את הפרופיל באותו כונן שבו מותקנת הציפור (בחלונות זה כונן המערכת), ואם יש בחשבונות המייל שלכם כמות מיילים גדולה או כבדה מבחינת צרופותיה, הרי שזה מכביד על הכונן שלא לצורך (גם תופס מקום בכונן המערכת, וגם מגדיל את נפח הגיבויים של המערכת עצמה), וגם חושף את חומרי המיילים הללו לסיכון של אבדן במקרה של תקלה בכונן המערכת (מבלי לגרוע כמובן מחשיבות הגיבוי הכללי, ואף מהאפשרות להשתמש בפונקציית הארכיון של הציפור שעוד לא לגמרי ברורה לי).

זה המצב אצלי ומבחינתי זו היתה סיבה טובה מאוד להזיז את הפרופיל למיקום אחר על המחשב, ומסתבר שיש כמה דרכים לבצע זאת אשר מפורטות בקישור הזה שאיתו עבדתי (יש עוד כמה דפי הסבר דומים במרחבי היקום של מוזילה. כולם אגב כוללים גם הוראות למערכות הפעלה אחרות) -
http://kb.mozillazine.org/Moving_your_profile_folder

מאחר שהופתעתי לגלות שהתהליך בדרך המלך (שימוש במנהל הפרופילים של הציפור - כן יש דבר כזה רק שצריך לגשת אליו מחוץ לתוכנה) היה די פשוט במערכת ההפעלה שלי (חלונות 7), החלטתי לתעד אותו לטובת מי שירצה לעשות אותו בעתיד.
כדאי לציין שלרשותי עמדה מערכת מחשב נוספת שיכולתי לעשות עליה את התהליך בצורה ניסיונית, לפני שבצעתי אותו על מערכת המחשב בו הוא אמור לעבוד, כך שהתהליך נבדק למעשה ועבר חלק פעמיים.
______

ראשית, צריך לשנות את הגדרות התיקיה של הכונן עליו יושבת הציפור, ולאפשר (ולו זמנית) תצוגה של תיקיות נסתרות, כי יהיה צריך לעבור דרך אחת כזו (כלים -> אפשרויות תיקיה -> תצוגה לגלול למטה, לסמן ולהחיל).

שנית, צריך לסגור את הציפור ולוודא שהיא לא פועלת במקרה ברקע במשך כל התהליך.

שלישית, לחפש היכן נמצא הפרופיל במיקומו הנוכחי (כשהוא מיקום ברירת המחדל).

יש הוראות חיפוש במערכות הפעלה שונות דרך הפניות המצויות בקישור ששמתי למעלה, אבל על מערכת חלונות 7 פרופיל ברירת המחדל יימצא דרך הנתיב הזה (וכפרופיל ברירת המחדל, שמו יהיה מורכב כנראה מבליל של אותיות ומספרים, בצירוף המילה default):
להתחיל בכונן ההפעלה C -> תיקיית משתמשים -> תיקיית המשתמש שלך -> תיקיית AppData (שהיא התיקיה הנסתרת שהיינו צריכים לעבור דרכה) -> תיקיית Roaming -> תיקיית Thunderbird ->תיקיית Profiles ->תיקיית הפרופיל הנ"ל. זאת התיקיה שחיפשנו, ואותה יהיה צריך להעביר (זה אמנם היעד שלנו, אבל כדאי לרגע להמשיך את המסע ולעבור הלאה עוד שלב -> לתיקיית Mail כדי לבדוק שרואים תחתיה את כל חשבונות המייל שהציפור מרכזת עבורכם. אם הכל בפנים, אפשר לחזור רמה אחת אחורה ולהמשיך. אם לא, ר' הוראות חיפוש ליתר חשבונות המייל החסרים, בקישור ששמתי למעלה).

יש שתי דרכים נוספות לאתר את תיקיית הפרופיל במיקומו הנוכחי (דרכים שיכולות להועיל אם הפרופיל כבר זז ממיקום ברירת המחדל, אבל לא זוכרים לאן הוזז), אבל צריך לשים לב לאן הן מגיעות -
אפשר להפעיל את מנהל הפרופילים (כשהציפור סגורה, ובאופן שמתואר בשלב החמישי), להניח את הסמן על הפרופיל המוצג בחלונות של מנהל הפרופילים ולקרוא את הנתיב שבו הוא ממוקם (הנתיב מוצג בטול-טיפ), ואפשר גם ללחוץ על כפתור העזרה בסרגל של שורת התפריט של הציפור (מה שמחייב שהציפור תהיה פתוחה, לכן באפשרות הזו להשתמש רק כפעולה מקדימה לפני שמתחילים את התהליך של ההעברה), ושם לבחור באופציה של "מידע לפתרון בעיות". זה פותח לשונית עם פריטי מידע שונים לגבי ההתקנה הספציפית של הציפור, ובתוך המידע המוגדר כמידע בסיסי יש כפתור שמאפשר גישה לתיקיית הפרופיל (אבל זו תיקיית פרופיל פתוחה, ולצרכים של העברת מקום צריך את כל התיקיה, כלומר צריך לעלות רמה אחת למעלה כדי לזהות את מיקומה ולהעתיקה).

רביעית, להעתיק את תיקיית הפרופיל שמצאנו למיקום החדש הרצוי על המחשב (מן הסתם על כונן אחר, אבל זה לא הכרחי כמובן), וכדאי לתת לה מייד שם חדש כדי שלא תתבלבל לנו עם התיקית פרופיל המקורית. עכשיו יש לנו תיקיית פרופיל חדשה שמחכה במקום חדש שנחבר אותה לציפור.

חמישית, להפעיל את מנהל הפרופילים של הציפור ((the Profile Manager, ואת זה עושים כך -

בחלון החיפוש של ה-START (זה שנפתח עם לחיצה על כפתור ההפעל של מערכת החלונות, בצד למטה), רושמים את הצירוף הבא (אפשר גם באותיות גדולות כי אין רגישות, אבל בלי סימני המירכאות והריווח כמובן): " Thunderbird.exe_-p " וכתוצאה מכך, במקום שבו אמורה להופיע רשימת התוכנות, יופיע לו מנהל הפרופילים של הציפור (בשמו הנ"ל ועם סמל הציפור). יש להפעיל אותו בלחיצה, שאז נפתחת החלונית של מנהל הפרופילים אותה רואים בקישור ששמתי למעלה (אגב, אם זה לא מצליח, אפשר לאתר את מנהל הפרופילים בדרכים נוספות. ר' הקישור ששמתי למעלה וגם בקישורים נוספים שאצרף בהמשך).

שישית, בחלונית של מנהל הפרופילים - ללחוץ על כפתור "צור פרופיל", ובתיבת הדיאלוג המתאימה שתפתח לתת שם שיוגדר כפרופיל חדש, ואח"כ, באותה תיבת דיאלוג שנפתחה, ללחוץ על הכפתור שמבקש לבחור עבור הפרופיל החדש את התיקיה החדשה (כפתור "עיון" שכזה), ולסמן באמצעותו את תיקיית הפרופיל החדשה שיצרנו קודם, וללחוץ על כפתור "אישור". לבדוק שרואים את הנתיב הנכון של תיקית הפרופיל החדשה (אולי גם לרשום את הנתיב היכנשהוא, למקרה של שיכחה עתידית), וללחוץ על כפתור "סיום".
בכך הסתיים שלב הגדרת הפרופיל החדש בציפור, ושמו יופיע בחלונית של מנהל הפרופילים לצד שמו של פרופיל ברירת המחדל.

שביעית, בחלונית של מנהל הפרופילים, מסמנים את הפרופיל החדש שיצרנו, ולוחצים על כפתור "הפעל את הציפור", כדי לגרום להפעלת הציפור תוכ"ד שהיא משתמשת בפרופיל החדש שייצרנו (שכעת מפנה אל ומשתמש בתיקיית הפרופיל החדשה שיצרנו במקום חדש על המחשב).
כדאי לוודא שמסומנת שם התיבה אשר מורה לציפור לעשות שימוש בפרופיל הזה בכל הפעלה, אחרת - לפי מה שקראתי, בכל הפעלה ישאל אתכם מנהל הפרופילים דרך איזה פרופיל לעלות - לפחות במקרה שיש כמה פרופילים מוגדרים (זה אגב מה שהם מייעצים לעשות כשיש ריבוי משתמשים על אותו מחשב, קרי - להגדיר פרופיל נפרד לכל משתמש).

שמינית, אם הכל עובד בסדר (ובהנחה שאכן רצינו לפנות מקום על הכונן בו ישבה תיקיית הפרופיל במקום הקודם), אפשר למחוק את תיקיית הפרופיל הקודמת (או לפחות להעביר אותה למקום אחר, כדי שתשמש כגיבוי למשל). רצוי לעשות זאת במצב שבו הציפור סגורה שוב, ואחרי המחיקה להפעיל שוב את הציפור ולוודא שהכל אכן עדיין בסדר.

תשיעית, אם רוצים למנוע תקלות ובלבולים עתידיים, הרי שלדעתי כדאי לחזור למנהל הפרופילים (אותו מפעילים בדיוק כמו בשלב החמישי), ובחלונית של מנהל הפרופילים למחוק באמצעות הכפתור המתאים את הפרופיל הקודם (שהיה מן הסתם פרופיל ברירת המחדל).
_____

אני מקווה שיצא מספיק ברור. בשלב הביצוע זה הרבה יותר פשוט ומהיר ממה שנראה מכל ההסברים... עוד קישורים שמסבירים את התהליך הזה ועניינים שקשורים אליו, ניתן למצוא גם בקישורים הבאים (שהבעיה איתם היא שלפעמים נראה שהם עדיין כתובים יותר למשתמשים יודעי חן, ופחות למשתמשים ליימנים) -
http://kb.mozillazine.org/Moving_your_p ... hunderbird
https://support.mozilla.org/en-US/kb/pr ... t-location

אלון 11
משתמש חדש
הודעות: 5
הצטרף: 16 אפריל 2015, 06:04

Re: מדריך להעברת מיקום פרופיל ב- Thunderbird (על חלונות)

הודעה שלא נקראהעל ידי אלון 11 » 26 מרץ 2018, 19:19

הי מיכל מה שלומך ? אני מצטער לראות שלעיתים את שואלת שאלות ולא בדיוק מוצאת את זה שגם יענה לך .
ולכן נאלצת לחפור ולחקור עד שמוצאת פתרון .
יש לציין שנעזרתי במדריך הזה שכתבת . בדיוק מהסיבה שרציתי לעבוד ממחשב חדש . כמו כן לשנות את הכונן בו נשמרים בקבצי הדואר פלוס אנשי הקשר והתיקיות שבניתי בדואר נכנס ויוצא . לפי נושאים . כך קל לי יותר להגיע לדואר מסויים למקרה הצורך .
עשיתי את כל הפעולות לפי המדריך שלך . יש לציין שבעבר מצאתי בפורומים זרים פתרונות קצת יותר מסוכנים וקצת חששתי מהתוצאה מאחר ומדובר בכתיבת קוד שמפנה לתיקיה החדשה .

שאלתי אלייך היא למקרה ותדעי לענות .
1 במייל המקורי יש לי שלושה ג'ימיילים , יהו אחד ומייל נוסף של 012
(POP 1 ו 4 IMAP . כל אחד לפרוייקט אחר בו אני עוסק ).
מה שעלה אצלי לאחר שביצעתי את פעולת העברת הפרופיל זה רק המייל של 012 . כל הייתר לא עלו .
2 כמו כן כל התיקיות או תיקיות מישנה בדואר יוצא או נכנס לא הועלו עם המיילים שכבר נמצאים מסודרים בתיקות
3 ורשימת אנשי הקשר גם לא עלתה .

השאלה אם את יודעת איך להעלות כל מה שצויין .


חזור אל “Mozilla Thunderbird”מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד