צריכה את עזרתכם עם התרגום של app ושל application

פורום זה עוסק בפיתוח ותרגום הגרסה העברית של Firefox, דיווח על באגים וטעויות בתרגום, ומידע כללי על גרסאות ליליות. פורום זה אינו מיועד לשאלות כלליות ותמיכה טכנית, לדיווח על תקלות באתרים.
Taltul
משתמש חדש

צריכה את עזרתכם עם התרגום של app ושל application

הודעה שלא נקראהעל ידי Taltul » 05 נובמבר 2013, 21:15

היי,

אני יודעת שלפי האגרון של כרמל application היא "יישום", אבל בזמן האחרון אני נתקלת במונחים שבלבלו אותי.

מה שבלבל אותי בעברית, זו המילה ''יישומון'' שהתחלתי לשמוע לאחרונה, וחשבתי שאולי היא המענה ל-app. אבל אז ראיתי שהאקדמיה ללשון עברית טוענת ש''יישומון'' זה המונח הנכון במקום ''אפליקציה'': http://hebrew-academy.huji.ac.il/hadash ... t2012.aspx
אהה...

ואז בדקתי איך ה''אנגלים'' מגדירים את ההבדל בין app ל-application, וראיתי ש-app זה לא קיצור חמוד של application (כמו שהנחתי בטעות), אלא משהו קצת שונה:
http://blog.tahoepartners.com/index.php ... lications/

עכשיו, אם app זה לא קיצור של application, אי-אפשר לתרגם אותו כ"יישום" (כפי שעשיתי בעבר) וגם לא כ"יישומון", שלפי האקדמיה הוא התרגום של application.

אז איך בעצם מתרגמים app? והאם צריך להתאים את התרגום של application לזה של האקדמיה ללשון?

סמל אישי של המשתמש
תומר‏
יצירת קשר:

Re: צריכה את עזרתכם עם התרגום של app ושל application

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר‏ » 07 נובמבר 2013, 19:14

עד כמה מהיימן המקור הזה? אני רואה שהכותב הם מומחה במערכות מחשב כגון Microsoft SharePoint ולא בלשן, לכן אני נוטה לקחת בערבון מוגבל את כל מה שהוא כותב.

הכותב טוען ש-Application מתאר תוכנה מורכבת, ו-App תוכנה מופשטת. אני לא מסכים איתו שבהכרח יישום סלולרי יהיה פשוט יותר מיישום מחשב, אבל גם נלך עם כיוון המחשבה שלו נוכל לתאר יישום מסובך בתור מערכת, ואז להוציא מהמשוואה את הרעיון המרכזי שלו להבדל בין המונחים.

בעבר היה שימוש במילה יישומון בתור Applet, וכיום המונח הזה די נזנח ו-App די החליף אותו. אני לא מת עליו, אבל גם בגישה של כותב המאמר אפשר להתייחס אל App ו-Applet כאל מונח אחד. למרות זאת, אני חושב שעדיף לדבוק במושג "יישום" בשלב זה שהוא קצר בהרבה מהמילה האנגלית "אפליקציה" ואינני רואה טעם להכביד על המשתמשים עם מושג נוסף, ולכן מבחינתי App הוא לא יותר מקיצור של המילה Application.
נערך לאחרונה על ידי תומר‏ ב 07 נובמבר 2013, 19:16, נערך פעם 1 בסך הכל.

חזור אל “Firefox - התאמה לעברית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים