תאימות Mozilla עם IE (היה: עם כל הכבוד לפני שמוציאים...)

מצאת אתר שלא נראה טוב ב-Mozilla כי הוא לא תואם לתקן? פרסם כאן. מנסה להתאים את אתרך לעבודה עם מנוע התצוגה Gecko? פרסם וננסה לעזור.
יוני

תאימות Mozilla עם IE (היה: עם כל הכבוד לפני שמוציאים...)

הודעה שלא נקראהעל ידי יוני » 21 ינואר 2004, 16:52

עם כל הכבוד לפני שמוציאים דפדפן חדש צריך לבדוק אותו על כמה אתרים... לראות בעצמכם מה לא בסדר ולא לבקש מאיתנו, ואם כבר, אז עזבו אותכם מאתרים לא מוכרים שיכול להיות שאיזה קוד HTNL במקרה לא עובד שם... אני מדבר אתכם על אתרים גדולים כמו וואלה חדשות, ששם התפריט והפרסומות לא פועלים טוב... אני מדבר אתכם על גופ ששם בכלל לא רואים כלום... אז עשו טובה אני מאוד מפרגן למוזילה כי זה דפדפן מהיר ביותר, אבל גם בדברים הפשוטים יש באגים? איך בן אדם יכול לקבוע את מוזילה כדפדפן ברירת מחדל אם הוא לא רואה את האתרים המובילים שהוא אוהב בצורה נורמלית? אולי באמת זו לא אשמתכם כי אתם רק תרגמתם את התוכנה לעברית אבל הייתם צריכים להתאים אותה לאתרים בעברית ולא רק לתרגם את שפת הממשק. אז בגרסה הבאה קחו עשר דקות ותבדקו אם מה שעשיתם באמת יצא בסדר ואם אפשר לראות אתרים בצורה נורמלית וכמו שאמרתי אל תחפשו עכשיו דברים מסובכים תלכו על הדברים הפשוטים שלא עובדים... בתודה רבה
יוני, אחד שבאמת מפרגן למוזילה! :lol:

סמל אישי של המשתמש
Prognathous

הודעה שלא נקראהעל ידי Prognathous » 21 ינואר 2004, 17:19

יוני, אם אתה באמת מפרגן ורוצה לעזור, דווח בצורה מסודרת ומפורטת על כל בעיה שבה אתה נתקל. ברוב המקרים מדובר בקוד לא תקני של האתר, קוד שנכתב באופן שתואם רק לאינטרנט אקספלורר.

אני מציע שתקרא את המאמר הזה לפני שאתה ממשיך. הוא יספק לך תמונת מצב ברורה ויעזור לך להבין מה אתה יכול לעשות כדי לשפר את המצב.

Prog.

צחי
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי צחי » 21 ינואר 2004, 18:39

קודם כל, קרן מוזילה, המייצרת את הדפדפן, אינה מאמינה שיש להתאים את כל האתרים לדרך בה אקספלורר פועל, מסיבות שונות. למשל, קיים תקן מוסכם לבניית אתרים, שנקבע על ידי גוף שגם מיקרוסופט חברה בו. תקן אחיד יוצר מסגרת יחוס אחת אליה יכולים להתייחס כל יצרני הדפדפנים וכל בוני האתרים. הדרך בה אקספלורר מפענח אתרים משתנה מגרסה לגרסה, ולא ניתן לסמוך עליה, ומלבד זאת, למיקרוסופט אין שום מנדט על האינטרנט ועל הדרך בה היא בנוייה. יותר מכך, אתרים רבים בנויים כך שיתאימו לבאגים הקיימים באקספלורר, וכדי שהם יוצגו בדפדפנים אחרים כפי שבוניהם התכוונו, יש צורך לשחזר את הבאגים האלה, וזו בוודאי לא פעולה רצוייה. בעיה נוספת היא שלא ניתן, מעשית, "לרדוף" אחרי הפיתוחים האחרונים באקספלורר, במיוחד שמיקרוסופט לא בדיוק משחררת מפרט של איך היא עשתה אותם.

מסיבות אלה, מעדיפים בקרן מוזילה לבנות דפדפן שיפעל לפי התקן המוסכם. אבל הם יודעים שהם חיים בעולם האמיתי, בו לא כולם פועלים לפי התקן, ולכן יש תמיכה לכמה תכונות לא תקניות, בעיקר מדור נטסקייפ 4, וקצת של אקספלורר.

מהסיבות הנ"ל, בדר"כ לא נוטים לקבל בקשות לתמיכה בכל מני שגעונות של אקספלורר במוזילה. גם אם כן, מוזילה הוא אחד מהפרוייקטים הגדולים ביותר בתחום הקוד הפתוח, שני רק לאופן-אופיס (יותר גדול מלינוקס), ולהכניס בו שינויים, במידה ויתקבלו, דורש זמן רב, רק כדי למצוא את הידיים והרגליים בקוד הענק. לכן כרגע אין לנו אפשרות מעשית לבצע שינויים כאלה. אך אם יקום מישהו עם הידע והזמן וירצה לעשות אותם, אם הם יאושרו, נשמח להפנות אותו למקומות המתאימים.

אז כפי ש-prog ציין, הדרך לתקן את הבעיה, היא לדאוג שהאתרים יותאמו לדפדפן, ולא להיפך. עליך לפנות אל האתרים בהם אתה מבקר, ולהתלונן על הבעיה. גם אם הבעיה לא תתוקן מייד, מספר גדול מספיק של תלונות אולי ישכנע את המפעילים להתאים את האתר במידה רבה יותר לתקן.

תומר
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר » 21 ינואר 2004, 21:52

בהמשך למה שנאמר פה לפני, אציין את העובדה כי גם גופים גדולים בארץ כבר הפנימו את העובדה שצריך לתמוך בסטנדרט, ולא במייקרוסופט. מפעם לפעם אנו עדים לאתרים ששינו קודים בעיתיים בהם (האחרון היה אתר אגד), במקביל לחברות ששוקדות בימים אלו בהתאמת אתריהן לתקנים (אתרי הממשלה, למשל).
מוזילה ישראל בטוויטר: https://twitter.com/MozillaIsrael

יוני

טוב...

הודעה שלא נקראהעל ידי יוני » 23 ינואר 2004, 18:18

באמת למיקרוסופט אין זכות... אבל זה קיים ואין מה לעשות נגד זה, אז כמו שאמרתי אל תגידו לאתרים אחרים לעשות שינוי בשביל שיראה טוב במוזילה, תעשו שינוי במוזילה בשיבל שאתרים אחרים יעבדו טוב... לא פשוט יותר?
ודרך אגב: רוצים שאני ידבר ישיר? בבקשה! כנסו לאתר http://www.goop.co.il

ותראו מה רואים שם...

יוני.

סמל אישי של המשתמש
Xslf
יצירת קשר:

Re: טוב...

הודעה שלא נקראהעל ידי Xslf » 24 ינואר 2004, 04:40

יוני כתב: לא פשוט יותר?

לא, זה לא פשוט יותר. ולו רק מפני שמיקרוסופט אינה מפרסמת איך המנוע של הדפדפן שלה עובד, כך שכדי לגרום למוזילה לעבוד כמו אקספלורר, צריך לעשות הנדסה לאחור (ונעזוב כרגע את עניין הבאגים בתצוגה שיש לאקספלורר- אתה רוצה שגם אותם יעתיקו?), דבר שכמובן ישבר ברגע שמיקרוסופט ישנו את הדפדפן שלהם.

free

הודעה שלא נקראהעל ידי free » 17 יולי 2004, 16:46

Xslf כתב:

ונעזוב כרגע את עניין הבאגים בתצוגה שיש לאקספלורר- אתה רוצה שגם אותם יעתיקו?

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
זה היה ענק :!: :!:
:P

ויוני לא, בהחלט שלא יותר פשוט
עשו תקן של אתרים נכון? אז למה לא לעמוד בתקן הזה שבכל דפדפן שתשתמש תהנה מכל אתר בשלמותו?
אני לא רוצה את אקספלורר, החורי אבטחה שיש בו בלי סוף ההגדרות שלו האפשרויות שאין בו והכמות ראם שהוא לוקח פשוט מוגזמת
אני רוצה מוזילה למה לא לאפשר לי את זה?
רגע שוב צריך לתת למיקרוסופט לעשות את שלה? למה צריך את התלות הזאת במיקרוסופט? ומה קורה כשמיקרוסופט שועה שינויים בדפדפן שלה? אתרים קורסים או שהם פשוט עוברים לכתיבה לפי התקן או שהם נשארים שפוטים של המונופול הדורסני ומתאימים את האתר לאקספלורר ה"חדש" (חדש מבחינת באגים וכמובן הראם שהוא לוקח לא מעבר) בשלב זה או אחר ימאס להם
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Drazick
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Drazick » 11 ינואר 2008, 19:13

Xslf כתב:

לא, זה לא פשוט יותר. ולו רק מפני שמיקרוסופט אינה מפרסמת איך המנוע של הדפדפן שלה עובד, כך שכדי לגרום למוזילה לעבוד כמו אקספלורר, צריך לעשות הנדסה לאחור (ונעזוב כרגע את עניין הבאגים בתצוגה שיש לאקספלורר- אתה רוצה שגם אותם יעתיקו?), דבר שכמובן ישבר ברגע שמיקרוסופט ישנו את הדפדפן שלהם.

מצד שני, זה מה שמוזילה גורמים לאחרים לעשות:
http://my.opera.com/hallvors/blog/2007/ ... and-y-mail
נערך לאחרונה על ידי Drazick ב 12 ינואר 2008, 13:26, נערך פעם 1 בסך הכל.

זה אני em28

הודעה שלא נקראהעל ידי זה אני em28 » 12 ינואר 2008, 09:54

יוני כתב:ודרך אגב: רוצים שאני ידבר ישיר? בבקשה! כנסו לאתר http://www.goop.co.il ותראו מה רואים שם...
יוני.

טוב , עברו 4 שנים ודרזיק החליט להקפיץ את הת'רד,
אז החלטתי לבדוק איך נראה האתר הזה עכשיו ב-FF וב-IE.
אז ככה:
ב-IE מה שהכי בולט לעין זה כמות פרסומות הפלאש שקופצות.
FF מצליח להעלים את רובן, משאיר כמה תמונות פרסום.
הפונטים ב-FF קצת יותר גדולים וגורמים לטקסט לעלות על תמונות.
למרות העיצוב המבולבל של האתר הזה, השועל מצליח לנקות אותו די טוב ולהשאיר את הדברים החשובים.
מסקנה: או שהתאימו את האתר לתקנים, או שהשועל התגמש מאז.

חזור אל “כתיבה לפי התקן”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים