CSS רק ל-firefox

מצאת אתר שלא נראה טוב ב-Mozilla כי הוא לא תואם לתקן? פרסם כאן. מנסה להתאים את אתרך לעבודה עם מנוע התצוגה Gecko? פרסם וננסה לעזור.
Dror

Re: CSS רק ל-firefox

הודעה שלא נקראהעל ידי Dror » 11 אוגוסט 2011, 00:21

תומר כתב:
Dror כתב:אני מסכים איתך חלקית. אני מעדיף להימנע משימוש בדגלים וכוכביות, אבל כוכבית אחת כמו זאת בדוגמא לא מקשה בתחזוק ודיבוג.
אתה טועה ובגדול. הגדרה כמו זו שהבאת מאד חזקה, ופוגעת בהרבה דברים שלא ממש התכוונת אליהם. למשל כל הרשימות בדף יאבדו את ההזחה שלהן.

אתה ממהר לשפוט. כמובן שלקחתי את זה בחשבון. זה רק חלק מסויים מגישה מסויימת. כמו שרשמתי בהתחלה, מתאים למי שמתאים.

קוד: בחר הכל

* {margin: 0; padding: 0;}
h1, h2, h3... {margin: whatever;}
p {margin: 10px 0;}
ol, ul {margin: 10px 30px;}

תומר כתב:
Dror כתב:אגב, הידעת שיש מפתחי אתרים שהכירו את מודל הקופסא של אקספלורר, ולא הבינו שזה באג, או העדיפו לא להבין, וכשפיירפוקס תפס תאוצה הם החליטו ש"מודל הקופסא הזה מוזר, אני לא אוהב אותו", והחליטו להשתמש בהגדרה box-sizing: border-box ??
לא לגמרי נכון. אקספלורר לא טעה מלכתחילה, אלא פשוט הבינו את המפרט בצורה שונה. אם אני לא טועה, יש אפילו תכניות להפוך את מודל הקופסא שמוכר לך משם לכזה שניתן יהיה לעבור אליו באמצעות הוראת CSS. אין לי מושג אם הרעיון הזה שרד את הטיוטות ועדיין מופיע במפרט.

תפסיק להתחכם. תקרא לזה איך שתרצה, עצם המחשבה על שימוש בהגדרה כזאת הוא מגוחך, ולא רק מפני שהם חושבים רק על פיירפוקס ולא על דפדפנים אחרים.
Lorem Ipsum.

Dror

הודעה שלא נקראהעל ידי Dror » 11 אוגוסט 2011, 00:25

Gia כתב:תודה, דרור.
מה שהבאת בלינק נראה כמו בלגן שלם, בכלל מומלץ לעשות דבר כזה?

לרוב כן. זה כמובן תלוי בצרכים. האמת שאם מסתכלים טוב ולא נבהלים, זה ממש לא בלאגן.
ספציפית הקוד שקישרתי אליו לא נכתב ע"י חרטטן, זה בטוח :)
Lorem Ipsum.

תומר
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר » 11 אוגוסט 2011, 00:27

Dror כתב:אתה ממהר לשפוט. כמובן שלקחתי את זה בחשבון. זה רק חלק מסויים מגישה מסויימת. כמו שרשמתי בהתחלה, מתאים למי שמתאים.
יופי גאון. אתה הורס את כל ההגדרות בשביל לבנות אותן מחדש. במקום לסבך סתם, תאפס את מה שאתה צריך עם הגדרה חלופית. אתה לא צריך לבצע איפוס כללי אם אין לך צורך בזה.
מוזילה ישראל בטוויטר: https://twitter.com/MozillaIsrael

Dror

הודעה שלא נקראהעל ידי Dror » 11 אוגוסט 2011, 00:41

וואו, עשית מזה עניין. סך הכל נתתי דוגמא והסברתי לשואל השאלה מה הכוונה באיפוס הגדרות. בסופו של דבר, לא על זה יקום וייפול האתר/אפליקציה. הדוגמא הזאת היא, לדעתי, הרבה יותר פשוטה להבנה מאשר הדוגמא של אריק, גם אם פחות חכמה ממנה.

אגב, "לאפס רק את מה שאני צריך" - משמע שאני צריך לדעת מה לאפס, כלומר איזה הגדרות הן שונות בכל דפדפן. זה עבודה. ולא רק זה - בעתיד, לך תדע מה יקרה עם זה.
Lorem Ipsum.

תומר
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר » 11 אוגוסט 2011, 00:55

אמורה להיות תאימות מסויימת בין דפדפנים. גם ב־margin/padding בגדלים דומים בין דפדפנים.

Gia

הודעה שלא נקראהעל ידי Gia » 11 אוגוסט 2011, 20:39

תודה על כל ההסברים, אז מה הכי מומלץ לעשות ככה שזה יתאים לכל הדפדפנים?

Dror

הודעה שלא נקראהעל ידי Dror » 11 אוגוסט 2011, 21:13

תלוי בך ובצרכים שלך. צא מנקודת ההנחה שעיצוב לרשת הוא לא עיצוב לדפוס: לא כל המשתמשים יראו את אותו הדבר אחד לאחד. יש כאלה שמגדילים את הטקסט, יש כאלה שמנטרלים תצוגת תמונות, הפעלת JS, מכשירים שונים, רזולוציות שונות, גודל מסך שונה, רינדור פונט שונה במערכות הפעלה/דפדפנים שונים, ועוד ועוד.
Lorem Ipsum.

Gia

position

הודעה שלא נקראהעל ידי Gia » 15 אוגוסט 2011, 18:57

יכול להיות ש-position:absolute, מוצג באופן שונה בדפדפנים שונים?
כתבתי קטע של קוד למיקום של תמונה שמשמשת כקישור, בפיירפוקס וב-IE זה מוצג עם אותן הגדרות של CSS
רק בשביל כרום וספארי הייתי צריך להחליף ל-relative, או שהיה הפוך מ-relative ל-absolute (לא זוכר בדיוק).
השתמשתי ב-CSS שעובד רק על כרום, הבנתי שזה לא נכון, אבל לא הייתי לי ברירה, ננסה לשנות את הקוד למשהו אחר.
בשביל לשלוט במיקום הכי טוב צריך להשתמש ב-relative ?

תומר
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר » 15 אוגוסט 2011, 23:16

בעקרון ידוע לי ש־IE "מתקשה" לעבוד עם position:fixed, אבל לא אמורות להיות בעיות בהתאמת קוד שכולל position:absolute או relative לכלל הדפדפנים. נשמח לצפות בדוגמה של הבעיה.

חזור אל “כתיבה לפי התקן”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים