div או table

מצאת אתר שלא נראה טוב ב-Mozilla כי הוא לא תואם לתקן? פרסם כאן. מנסה להתאים את אתרך לעבודה עם מנוע התצוגה Gecko? פרסם וננסה לעזור.
K-9

div או table

הודעה שלא נקראהעל ידי K-9 » 20 יולי 2011, 08:22

אני רוצה לכתוב קוד שיצור מבנה של חמישה תאים בצורה שבצד שמאל יש שניים למעלה ושניים למטה ובצד ימין יש אחד ארוך בגובה של שני תאים שיש בצד שמאל.
נסיתי לבנות ב-div ולא ממש יצא, אני צריך לעטוף את 4 התאים בצד שמאל ב-div משלהם כך שיש שניים ראשיים ושבתוך שזה בצד ימין יש עוד 4 div-ים
או שעדיף לעשות את זה בטבלה כי זה מה עשיתי וזה מסתדר.
באופן כללי במה עדיף להשתמש div או table?

סמל אישי של המשתמש
חתול
יצירת קשר:

Re: div או table

הודעה שלא נקראהעל ידי חתול » 20 יולי 2011, 09:20

קח כלל אצבע – תשתמש בטבלה רק במקרים שבהם היית מסכים שהקווים שלה יוצגו.

K-9

הודעה שלא נקראהעל ידי K-9 » 20 יולי 2011, 19:00

תודה חתול,
אני משתמש בטבלה עם border="0
יש לך איזה טיפ בנוגע לשימוש ב-div במה שרציתי לעשות?

Dror

הודעה שלא נקראהעל ידי Dror » 20 יולי 2011, 20:09

קח עוד כלל אצבע - תחשוב לפי הסמנטיקה של הנתונים שלך, ולא לפי מה אתה ממקם איפה ואיך. div הוא, כידוע, אלמנט חסר משמעות סמנטית. זה לא אומר שזה לא טוב להשתמש בו, אבל תראה בו מעיין wrapper כשצריך. המידע עצמו צריך להיות בתוך פסקאות (p), רשימות (ul/ol) כותרות (h1...) וכו'.
העניין של מה ימוקם איפה ואיך זה כבר משהו אחר, ולרוב משחקים של float/clear ו/או position יעשו את העבודה כמו שצריך.
Lorem Ipsum.

סמל אישי של המשתמש
תומר‏
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר‏ » 20 יולי 2011, 21:26

חתול כתב:קח כלל אצבע – תשתמש בטבלה רק במקרים שבהם היית מסכים שהקווים שלה יוצגו.
קח כלל אצבע נוקשה יותר – טבלאות נועדו למקרים בהם צריכים טבלאות. כלומר אם על הנייר לא ציירת טבלה, כנראה טבלה אינה הפתרון האידיאלי עבורך.
– תומר.

מוזילה ישראל בפייסבוק: https://facebook.com/MozillaIsrael

תומר
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר » 03 אוגוסט 2011, 23:57

אני רוצה להוסיף עוד משהו. הייתי היום בהרצאה בוויקימניה שעסקה בנגישות, והביאו דובר עיוור שפשוט הראה לנו איך הוא גולש (הקראת טקסט, מסך ברייל וכו'). אחת הבעיות שהוא תיאר עניינה היה טבלאות - מאד קשה לתוכנות שמיועדות לאנשים על לקות ראיה להמיר טבלאות למשהו שאדם עיוור יכול "לראות", ולכן הדובר המליץ להימנע ככל האפשר מטבלאות לטובת רשימות. כאשר אתה בונה אתר טבלאתי, אתה בעצם משבש את נגישות האתר לאותם אנשים, והרי לך עוד סיבה למה רצוי להימנע מכתיבת אתרים בטבלאות.
מוזילה ישראל בטוויטר: https://twitter.com/MozillaIsrael

K-9

הודעה שלא נקראהעל ידי K-9 » 04 אוגוסט 2011, 20:36

תודה תומר,
הסיבה היחידה שאני משתמש לצערי בטבלה זה בגלל הסידור שלה שמאפשר למקם אלמנטים בצורה מסודרת,
אם יש באיזה מקום הסבר שיכול ללמד איך אפשר לסדר אלמנטים כמו div בצורה שהם יסתדרו באותו אופן שהתוכן מסתדר בטבלה,
אני שמח לוותר על טבלאות.

הכוונה ברשימות זה לאלמנט של ul ?

Dror

הודעה שלא נקראהעל ידי Dror » 05 אוגוסט 2011, 20:11

K-9 כתב:הכוונה ברשימות זה לאלמנט של ul ?

כן, וגם אלמנט ol (רשימה לא ממויינת לעומת רשימה ממויינת).

שימוש בטבלאות לצרכי עימוד ועיצוב יצא מהעולם לפני כעשור. זאת שיטה מעוותת ולא נוחה. אני בטוח שתסכים, ברגע שתלמד שימוש נכון ב־css.
שוב, כתבתי לך כבר ללמוד קצת על float, position וכו'. למרות שאשמח לעזור, פה זה לא המקום הכי מתאים. הרשת מפוצצת במדריכים[/url=http://www.westciv.com/style_master/academy/hands_on_tutorial/index.html] [url]מעולים, כולם באנגלית אגב, כך שאם האנגלית שלך לא טובה זאת עלולה להיות בעיה.
Lorem Ipsum.

K-9

הודעה שלא נקראהעל ידי K-9 » 06 אוגוסט 2011, 11:43

תודה, אם תוכל להסביר לי איפה אפשר למצוא דוגמה לבנייה עם div שמאפשרת לקבל עיצוב של טבלה אני אשמח.

Dror

הודעה שלא נקראהעל ידי Dror » 06 אוגוסט 2011, 20:33

אין כזה דבר "קבלת עיצוב של טבלה". כנס לקישורים ששמתי, ותתחיל משם.
Lorem Ipsum.

חזור אל “כתיבה לפי התקן”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד