Seamonkey 1.0.1 - מנהל ההרחבות ומנהל ערכות הנושא

יש לך שאלה על של חבילת Mozilla/Seamonkey? אולי יש לך תשובה לשאלות של אחרים?
סמל אישי של המשתמש
אילנה

Seamonkey 1.0.1 - מנהל ההרחבות ומנהל ערכות הנושא

הודעה שלא נקראהעל ידי אילנה » 24 אפריל 2006, 19:26

היי,

התקנתי בינתיים (עד שתצא הגירסה העברית) את הגירסה האנגלית, ואני "משחקת" איתה על מנת לתהות על קנקנה.

בהשוואה לMozilla Suite - זהו באמת מוצר חדש, עם כל מיני שינויים וחידושים.

בינתיים, תוך כדי חקר הנושא, חיפשתי ואני לא מצליחה למצוא כאן את מנהל ההרחבות בשום מקום, וכנ"ל גם לגבי מנהל ערכות הנושא.

להתקין הרחבות וערכות נושא - המצב עדיין ממש בחיתולים, הרבה מפתחים כנראה עדיין לא נערכו לזה. הצלחתי להתקין מעט, אבל, כאמור, אין לי גישה לראות את ההרחבות, על מנת לעשות בהם שינויים במקרה הצורך, או להסיר אותן אם אינן נראות לי. אותו הדבר גם לגבי ערכות הנושא.

מצאתי ב"כלים" את Open Profile folder, אבל הקישורים: Open Extension Archive, ו- Open Theme Archive אינן פותחות לי מאומה, או שלא משם אני פותחת את מנהל ההרחבות ומנהל ערכות הנושא ?

הערת עריכה:

לאחר שהתקנתי את ההרחבה Local install setting של Mr Tech, והייתי מסוגלת בכל זאת ב"כלים" לקבוע את הקונפיגורציה שלה - הצלחתי בכל זאת לפתוח את ה-Archive של ההרחבות וערכות הנושא ! אבך כיוון שרק עתה עשיתי זאת, זה עוד ריק שם :wink:

זה רק מוכיח לי שוב, שמנהל ההרחבות וערכות הנושא נמצאים במקום אחר, אבל איפה ?

דבר נוסף, בפיירפוקס, כידוע, יש אפשרות להיכנס ל-תצוגה > סרגלי כלים > "התאמה" ולהוסיף משם כפתורי כלים של הרחבות לתוך סרגלי הכלים. כאן - אין דבר כזה כמו "התאמה" בתצוגה > סרגלי כלים ! אולי זה נמצא במקום אחר, אבל גם את זה לא מצאתי.

אודה על הבהרת הנושאים הנ"ל - כיצד זה עובד כאן, והיכן מוצאים אותם.

נ.ב. חיפשתי גם ב-Help, אבל גם שם המילים Extensions ו- Themes, אינן מוזכרות כלל !

הערה כללית: בהשוואה לפיירפוקס, ה-Seamonkey צורך הרבה פחות זכרון, ויותר "קל" בעומס, אבל אולי זה בגלל שיש לי "רק" 3 לשוניות פתוחות, ולא הרבה הרחבות שהצלחתי להתקין, (אני אפילו לא יכולה לוודא כמה !) מחוסר אפשרות להתקינן עדיין. האם זאת הסיבה, או שיש לזה סיבה נוספת ?

:D

תומר
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר » 24 אפריל 2006, 23:16

הפעלתי את Mozilla Suite, שהוא למעשה זהה ל?SeaMonkey כמעט לחלוטין. אחרי שמתרגלים לעבוד רק עם פיירפוקס, לדעתי Mozilla Suite נראת תוכנה מיושנת ופרימיטיבית, מאחר והרבה דברים פשוטים מסובכים עד בלתי אפשריים שם.

התאמה של סרגלי הכלים: אין "התאמה אישית" דרך הכפתור הימני. יש אפשרות לבחור את הכפתורים שיוצגו בתפריט הניווט (בלי אפשרות לקבוע את הסדר שלהם) בקטגוריה Navigator בחלון ההגדרות. סרגלים אפשר להעלים בתפריט View כמו ב?Firefox, אבל אפשר גם "לקפל" אותם באמצעות לחיצה על המקל שבצד הסרגל (וזה משהו שלא קיים בפיירפוקס, ולא נתקלתי בהרחבה שעושה זאת שם; אני לא חושב שזה נדרש יותר מידי...).

מנהל ערכות נושא: ניתן להחליף ערכת נושא תחת View - Apply Theme. כברירת מחדל התוכנה באה עם שתי ערכות נושא, Classic ו?Modern, בניגוד לפיירפוקס שמגיע רק עם אחת. ניתן לראות את רשימת כל ערכות הנושא עם תצוגה מקדימה ואפשרות הסרה בחלון ההגדרות תחת Apperance - Themes.

מנהל הרחבות: לא קיים. אני לא מצליח להיזכר אם יש בכלל רשימה של ההרחבות המותקנות איפשהו בממשק, ו/או למצוא אפשרות כזאת בממשק. מה שכן, הסרה של הרחבות אפשרית רק באמצעות יצירה של פרופיל חדש, או הרחבה בשם uninstall שלפי זה שאין לה איזכורים ברשת אני מניח שהיא נעלמה מהרשת עקב חוסר תחזוקה. אפשר גם להסיר הרחבות על?ידי נבירה בקבצי הגדרות בפרופיל, אבל עקב הסיבוך והסרבול שבעניין, לדעתי עדיף לפחות בהתחלה ליצור פרופיל חדש ולהעתיק אליו את הנתונים המבוקשים.

זכרון: למרות ש?Mozilla Suite/SeaMonkey הן אוסף תוכנות ולא תוכנה למטרה מוגדרת, לא אתפלא אם אכן הן לוקחות פחות זיכרון, בייחדו כאשר אין בהן תכונות בזבזניות כמו Fast Backward (פיירפוקס 1.5). רק תזכרי דבר אחד - כמות הזיכרון שאת רואה כוללת גם מקטעים שאינם נמצאים בזיכרון הפיזי. זה שתוכנה לוקחת 512MB לא אומר שהיא בהכרח נמצאת רק בזיכרון הפיזי.

שלושת האפשרויות שציינת - Open Profile folder, Open Extension Archive ו?Open Theme Archive אינן חלק מהתוכנה ומופיעות לך בעקבות הרחבות שהתקנת בלבד. קחי בחשבון שאת Suite/SeaMonkey הרבה יותר קל להרוס באמצעות התקנת הרחבות, שכן לא ניתן לבטל או להסיר אותן בקלות.

אני מאמין ומקווה שמישהו מהמשתמשים הכבדים של Suite/SeaMonkey פה יוכל לתת תשובות קצת יותר מלאות ופחות פרו?פיירפוקס ממני (צחי? Prog?).
מוזילה ישראל בטוויטר: https://twitter.com/MozillaIsrael

סמל אישי של המשתמש
אילנה

הודעה שלא נקראהעל ידי אילנה » 30 אפריל 2006, 00:52

היי תומר,

ראשית, אני מתנצלת שהתשובה שלי התעכבה עד עתה - פשוט לא הייתי כאן כל השבוע ולכן לא התפניתי אפילו לפתוח את הפיירפוקס. היית מאמין ? :wink:

תודה רבה לך על תגובתך המפורטת והסקירה הרחבה שנתת כאן על ה-Seamonkey.
אני משוכנעת ובטוחה כי הסבריך יענינו ויואילו גם אחרים המתענינים ב-Seamonkey !

חוץ מהעובדה שביסודו ה-Seamonkey דומה בעיקרון ל-Mozilla suite, אחד הדברים הכי מרגיזים, גם ב-Mozilla suite ועכשיו גם ב-Seamonkey הוא: העדר מנהל ההרחבות !

דבר זה גורם ממש לחוסר שליטה מוחלט על ניהול הענינים בכל הנוגע לפיקוח ולניהול ההרחבות, וכפי שציינת כבר - במקרה שנתקלים בהרחבה אחת שאיננה משתלבת ו/או אינה מתאימה:

א. קשה לאתר אותה.
ב. ממש בלתי אפשרי לבודד ולהסיר רק אותה, וצריך פשוט ליצור פרופיל חדש, ממש מההתחלה, ללא כל ערובות שזה לא יקרה שנית ! זה כבר הספיק לקרות לי, אפילו שהתנסיתי ב- Seamonkey רק זמן קצר, וזו ממש "באסה" ! מאוד מתסכל !

אפילו אפשרות של Safe Mode אין כאן :!:

מישהו שם, לאורך כל דרך הפיתוח של התוכנה לא חשב שהגיע הזמן לעשות משהו בנדון זה ? פשוט "לאמץ" את שיטת ניהול ההרחבות של פיירפוקס ולהוסיפה באופן אינטגראלי גם ב-Seamonkey ?

הרי זהו אחד הפלוסים הגדולים של הפיירפוקס, ולעומת זאת - אחד המינוסים הגדולים ביותר של ה-Seamonkey !

בקשר לשלושת האפשרויות אשר איפשרו לי בכל זאת להגיע לפתיחת הפרופיל , ופתיחת תיקיית הארכיב של ההרחבות וערכות הנושא, אתה צודק, זה הופיע בעקבות התקנת ההרחבה: Mr Tech Local Install, הרחבה המועילה בדרכים שונות גם בפיירפוקס !

בקיצור, לסיכום, למרות החידוש שבתוכנה החדשה, ולמרות הסקרנות הטבעית שלי בכל הנוגע לשימוש בתוכנות חדשות - הפעם אני מצטערת להודיע שכל עוד לא תהיה לי אפשרות לשלוט בניהול ההרחבות והאפשרויות שלהן - וכל עוד אמצא את עצמי בסכנה שהרחבה אחת קטנה יכולה לגרום לי לזנוח הכל ולבנות פרופיל חדש, ולהתחיל הכל מההתחלה - אני מוותרת על התענוג וחוזרת לפיירפוקס האהוב !

כאשר יהיה לי זמן, אבחן גם את ה-Bon Echo, וכן את ה-Minefield (נמצאת עדיין בשלבים של אלפא), אבל הספיקה כבר לסקרן אותי !

בברכה,

סמל אישי של המשתמש
מתי

הודעה שלא נקראהעל ידי מתי » 30 אפריל 2006, 14:33

אם לקוף הים היה את מנהל ההרחבות ואת שאר הפלוסים שיש בשועל האש, הוא היה זהה לשועל ולכן מיותר. יש בו גם כמה דברים שאין בשועל. בבית הורי אבא שלי משתמש בקופיף, כי אין לו כוח להתעסק בכל המסביב, ואילו האחים שלי משתמשים בשועל.

מתי

סמל אישי של המשתמש
אילנה

הודעה שלא נקראהעל ידי אילנה » 30 אפריל 2006, 19:05

מתי כתב:אם לקוף הים היה את מנהל ההרחבות ואת שאר הפלוסים שיש בשועל האש, הוא היה זהה לשועל ולכן מיותר. יש בו גם כמה דברים שאין בשועל. בבית הורי אבא שלי משתמש בקופיף, כי אין לו כוח להתעסק בכל המסביב, ואילו האחים שלי משתמשים בשועל.

מתי

היי מתי,

אתה צודק, ואני מסכימה בהחלט שיש ב-Seamonkey דברים אחרים שאין בפיירפוקס, וזה בדיוק מה שמשך אותי להתנסות בו, אבל לו רק היו מכניסים שם את כל אפשרויות השליטה והבטחון בניהול התוכנה - הכל היה הרבה יותר טוב ובטוח לכולם !

הרי אף אחד לא אוהב לגלות פתאום שבגלל "הרחבונת" אחת קטנה עליו לאבד את כל הפרופיל, לבנות אחד חדש מההתחלה, ולדעת שבזאת הוא גם זונח / מאבד את כל הסימניות שאסף בדרך במשך כל הזמן שהשתמש בו עד עתה !

לא היה מזיק כלל וכלל אם מתכנני ה-Seamonkey היו חושבים על כך, ולו רק למען שתהיה "רשת בטחון" למשתמש לטווח רחוק. פשוט חסרון האפשרות הזו מחפה בגדול על כל יתר המעלות הייחודיות רק ל-Seamonke.

סמל אישי של המשתמש
אורי ב

הודעה שלא נקראהעל ידי אורי ב » 30 אפריל 2006, 19:43

אורי

סמל אישי של המשתמש
אילנה

הודעה שלא נקראהעל ידי אילנה » 30 אפריל 2006, 20:54

אורי ב כתב:ב?SeaMonkey 1.5 יהיה מנהל הרחבות.

היי,

כרגיל אורי, אתה תמיד מלא הפתעות ובשורות טובות :!:

תודה על ההבטחה. מחכה בכליון עיניים לצאתה של גירסה 1.5. יש לך מושג מתי זה יהיה בערך ?

תודות,

תומר
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי תומר » 30 אפריל 2006, 21:36

אילנה כתב:תודה על ההבטחה. מחכה בכליון עיניים לצאתה של גירסה 1.5. יש לך מושג מתי זה יהיה בערך ?
בתחילת 2007.

בערך יחד עם פיירפוקס 3.0...
מוזילה ישראל בטוויטר: https://twitter.com/MozillaIsrael

סמל אישי של המשתמש
אילנה

הודעה שלא נקראהעל ידי אילנה » 30 אפריל 2006, 21:54

תומר כתב:
אילנה כתב:תודה על ההבטחה. מחכה בכליון עיניים לצאתה של גירסה 1.5. יש לך מושג מתי זה יהיה בערך ?
בתחילת 2007.

בערך יחד עם פיירפוקס 3.0...

תודה תומר, אני רואה שיש הרבה למה לחכות בשנת 2007 ! חבל רק שזה כל כך רחוק :wink:

צחי
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי צחי » 02 מאי 2006, 21:00

תומר כתב:הפעלתי את Mozilla Suite, שהוא למעשה זהה ל?SeaMonkey כמעט לחלוטין. אחרי שמתרגלים לעבוד רק עם פיירפוקס, לדעתי Mozilla Suite נראת תוכנה מיושנת ופרימיטיבית, מאחר והרבה דברים פשוטים מסובכים עד בלתי אפשריים שם.

טענה חסרת בסיס. שנינו יודעים שהיא משתמשת באותה גרסת gecko כמו פיירפוקס, ומאפשרת הרבה דברים שאפשר לעשות בקלות עם xul, כמו שאפשר בפיירפוקס, ואי אפשר לעשות עם תוכנות "טבעיות" יותר.

תומר כתב:התאמה של סרגלי הכלים: אין "התאמה אישית" דרך הכפתור הימני. יש אפשרות לבחור את הכפתורים שיוצגו בתפריט הניווט (בלי אפשרות לקבוע את הסדר שלהם) בקטגוריה Navigator בחלון ההגדרות. סרגלים אפשר להעלים בתפריט View כמו ב?Firefox, אבל אפשר גם "לקפל" אותם באמצעות לחיצה על המקל שבצד הסרגל (וזה משהו שלא קיים בפיירפוקס, ולא נתקלתי בהרחבה שעושה זאת שם; אני לא חושב שזה נדרש יותר מידי...).

זה בגלל שסימנקי משתמש ב-XPFE (אוסף הפקדים הישן) ולא ב-toolkit של פיירפוקס. אחת המטרות לקראת גרסה 2.0 היא לעבור ל-toolkit, מה שיאפשר גם דברים כאלה. לגבי הצורך בקיפול סרגלים, אני משתמש בזה כשיש משהו גדול מדי, אבל לא כל כך גדול שצריך לעבור למסך מלא. אני מעדיף להשאיר כמה שיותר תפריטים נראים. פעם באחת הגרסאות רצו להעלים את זה, וקם קול זעקה עד שהחזירו את זה.

תומר כתב:מנהל הרחבות: לא קיים. אני לא מצליח להיזכר אם יש בכלל רשימה של ההרחבות המותקנות איפשהו בממשק, ו/או למצוא אפשרות כזאת בממשק.

אכן בעיה, שכמו שנאמר מעלי, תיפתר בגרסאות הבאות.

תומר כתב:זכרון: למרות ש?Mozilla Suite/SeaMonkey הן אוסף תוכנות ולא תוכנה למטרה מוגדרת,

סימנקי היא תוכנה למטרה מאוד מוגדרת: שימוש כללי באינטרנט. היא מכילה את היישומים הנפוצים ביותר באינטרנט (חוץ ממסרים מיידיים אולי) בחבילה אחת.

לסיכום, גרסה 1.0 היא בעיקרון רק ריכוז השינויים שבוצעו בקוד מאז גרסה 1.7 של mozilla suite. בגרסאות הבאות נראה פיתוח ממשי, ואני מקווה שאוכל לתרום לכך גם.

אם אני לא אתעצל מדי, חבילת שפה ראשונית תצא היום או מחר. מקשי הקיצור עדיין יהיו בסוגריים בנפרד, למרות שהבאג הזה תוקן, כי עכשיו צריך לעבור על כולם ולמצוא מקשים בעברית, שלא יתנגשו. כמו כן, עדיין אין ערכת נושא הפוכה, אז החיצים למיניהם יהיו הפוכים.

סמל אישי של המשתמש
אילנה

הודעה שלא נקראהעל ידי אילנה » 29 מאי 2006, 07:57

היי,

הורדתי אתמול, מ"חדשות מוזילה", את הגירסה השנייה, העברית, שצחי הוציא עבור Seamonkey.

משום מה, למרות כל הנסיונות, וכל ההורדות החוזרות ונשנות של גירסת השפה הזו, אינה נותנת לי כלל את השפה העברית !

אני עובדת כאן עם :

SeaMonkey 1.0.1

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; he-IL; rv:1.8.0.2) Gecko/20060404 Minefield/3.0a1
SeaMonkey/1.0.1

לעומת זאת, נסיון התקנה / הורדה של Seamonkey בגירסה עברית בלבד מ"חדשות מוזילה" לא נתן לי את התוכנה עצמה אלא אך ורק נסיון התקנה של רכיב xpi. , שגם הוא לא נותן לי תוכנה או דפדפן בפני עצמו. הוא בעצם לא נותן לי מאומה !

מה "פיספסתי" בדרך ? אם בכלל ? אני מקבלת את הגירסה של Seamonkey רק באנגלית ! בסרגל הכלים, כמובן, וכמו כן, סרגל הכלים הוא במצב "אנגלי" - כלומר: משמאל לימין ! משהו כאן לא כשורה !

תמונה

צחי
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי צחי » 02 יולי 2006, 23:30

בזמן שליחת ההודעה לעיל, פורסמה רק חבילת שפה, שיש להתקין על הגרסה האנגלית לאחר התקנתה. אבל עכשיו כבר יש קובץ התקנה מלא של גרסה 1.0, ואם אני אפתור בעיה של שני רכיבים שלא מקבלים את התרגום משום מה, אארוז גם את הגרסאות הבאות בקרוב.

סמל אישי של המשתמש
אילנה

הודעה שלא נקראהעל ידי אילנה » 04 יולי 2006, 02:12

צחי כתב:בזמן שליחת ההודעה לעיל, פורסמה רק חבילת שפה, שיש להתקין על הגרסה האנגלית לאחר התקנתה. אבל עכשיו כבר יש קובץ התקנה מלא של גרסה 1.0, ואם אני אפתור בעיה של שני רכיבים שלא מקבלים את התרגום משום מה, אארוז גם את הגרסאות הבאות בקרוב.

היי צחי,

שמחתי לשמוע שהפתרון לכל הבעיות קרוב.

אצלי מותקנת כבר הגירסה 1.0.2 של Seamonkey :

SeaMonkey 1.0.2

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; he-IL; rv:1.8.0.4) Gecko/20060516 Firefox/1.5.0.4 SeaMonkey/1.0.2

אבל משום מה הסרגל העליון מופיע באנגלית, למרות שכפי שאתה רואה ב: About Seamonkey יש איזכור של he-IL.

בכל מקרה - אני מצפה בסבלנות הן לגירסה המלאה העברית של 1.0.2, והן לגירסה העתידית אשר אוזכרה מוקדם יותר על ידי אורי ואשר תכיל גם מנהל הרחבות ל-Seamonkey !

אז באמת סוף סוף ניתן יהיה לעבוד עם הדפדפן הזה ולנהל את ההרחבות שלו בצורה מסודרת סוף סוף.

בתודה,

צחי
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי צחי » 20 יולי 2006, 00:43

את בטוחה שבחרת את העברית מתוך edit > preferences > appearance > languages/content?

סמל אישי של המשתמש
אילנה

הודעה שלא נקראהעל ידי אילנה » 06 אוגוסט 2006, 03:31

צחי כתב:את בטוחה שבחרת את העברית מתוך edit > preferences > appearance > languages/content?

היי צחי,

ראשית, סליחה על העיכוב בתשובה. אמנם כן, הורדתי והתקנתי את השפה העברית כנדרש, ואיתחלתי את ה-SeaMonkey מחדש.

הקביעה שלי ב-preferences היתה כלהלן:

תמונה

ולמרות הכל סרגל ה-SeaMonkey מופיע באנגלית ולא בעברית, ומצד שמאל לימין כלהלן:

תמונה

מה יש לעשות עוד על מנת "לגייר" את ה-Seamonkey הזה ?

ודבר נוסף, (דומני שזה היה אורי), דיבר כאן קודם על סיכוי שפעם יהיה מנהל הרחבות ומנהל ערכות נושא ל-Seamonkey, יש איזו התקדמות בנושא ?

בתודה,

חזור אל “SeaMonkey”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד