יבוא ישיר של תיקיות (קבצי DBX) מאאוטלוק אקספרס לטאנדרבירד?

יש לך שאלה על לקוח הדוא"ל של חבילת Mozilla? יש לך תשובה לשאלות של אחרים?
מיכל.

יבוא ישיר של תיקיות (קבצי DBX) מאאוטלוק אקספרס לטאנדרבירד?

הודעה שלא נקראהעל ידי מיכל. » 24 מאי 2016, 04:49

שלום,

שלוש שאלות בענייני הגירה לתוכנת טאנדרבירד, לגביהן אשמח לקבל אינפוט ממי ששולט בפרטים -

ראשית ועיקר, רציתי לדעת אם יש אפשרות לייבא באופן ישיר תיקיות של אאוטלוק אקספרס (קבצי DBX ) לתוכנת טאנדרבירד, או שצריך לעבור שלב ביניים דרך תוכנה אחרת.

מצאתי דפי הסבר סותרים בנקודה הזו:

יש כאלה שטוענים שאין דרך ישירה ושצריך לעבור שלב ביניים (של המרה לקבצי PST של אאוטלוק או EML של לייב-מייל), כמו הדף כאן -
https://support.mozilla.org/he/questions/988031
ויש כאלה שטוענים שיש אפשרות יבוא ישירה, כמו הדף שנחזה להיות עדכני, כאן -
http://kb.mozillazine.org/Import_from_Outlook_Express

אשמח לשמוע תשובה ברורה לפני שאכנס לתהליך כזה (מדובר בארכיון מיילים גדול. אין לי מרווח טעות לגלות בדיעבד שיש בעיה עם עצם ההמרה וההעברה בין שתי התוכנות, או עם איכותם של הקבצים שיווצרו (שלמות ותקינות של קבצים נלווים למיילים, וכד')).

שנית, בהנחה שאכן אפשר לעשות ייבוא ישיר כזה, רציתי לדעת אם הנושא של 32/64 ביט משחק כאן תפקיד או שבכלל לא, בין בזמן ההמרה ובין בשלב הסופי (קראתי שבהמרות דרך שלב ביניים שעובר באאוטלוק (קבצי PSTׂ), יש צורך שהמערכת תעבוד על 32 ביט).

ושלישית, לא ברור מהמידע באתר העברי האם בגרסאות העדכניות של טאנדרבירד יש עדיין צורך להתקין את תוסף הבידי, או שכבר לא.

תודה.

מיכל.

Re: יבוא ישיר של תיקיות (קבצי DBX) מאאוטלוק אקספרס לטאנדרבירד?

הודעה שלא נקראהעל ידי מיכל. » 24 מאי 2016, 16:09

רק כדי לעדכן את הודעתי המקורית -

לגבי אפשרות היבוא הישיר, עשיתי ניסוי על מערכת אחרת שברשותי - התקנתי את הטאנדרבירד על מערכת של חלונות 7 ביתית שעובדת על 64 ביט - קיבלתי בהורדה את הגרסה העדכנית (45 משהו). מאחר שעל המערכת הזו לא קיימת התוכנה המלאה של אאוטלוק אקספרס, שמתי על המערכת תיקיה שנקראה אאוטלוק אקספרס, ובתוכה שני קבצי DBX לדוגמא, מתוך ארכיון המיילים התקין והפעיל שלי. עשיתי יבוא לפי ההנחיות של הטאנדרבירד, תוך הכוונה ישירה לתיקיה עם הקבצים לדוגמא. תהליך הייבוא לא המשיך משום מה אך כן קיבלתי בטאנדרבריד תיקיה מיובאת שלכאורה קיימות בה התיקיות ששמתי כדוגמא. למעשה אלה תיקיות ריקות, טאנדרבירד לא מזהה את המיילים שנמצאים בתיקיות אלה. היא טוענת שיש שם 0 בתים, וגם תהליך תיקון שמוצע באחת האופציות שעולות בקליק ימני על התיקיה, לא משנה דבר.

אומר למישהו משהו?

לגבי תוסף הבידי, הורדתי והתקנתי על הגרסה העדכנית הנ"ל. אני מניחה שבכל מקרה לא יזיק, אבל אין לי איך לבדוק בנתיים כי כאמור לא הצלחתי לייבא לשם קבצי מייל.

אשמח אם למישהו יהיו תובנות שיהיה מוכן לחלוק.

מיכל.

הודעה שלא נקראהעל ידי מיכל. » 25 מאי 2016, 01:25

תודה חתול.

ולעוד עדכון בקשר לשאלות שהעלתי בפוסט המקורי, מצאתי תשובה מסויימת בעניין המערכת אז שיהיה למקרה שעוד מישהו יתעניין בכך -
"
Please note that while the 32-bit and 64-bit versions of Windows Vista and Windows 7 can be used to run Thunderbird, only 32-bit builds of Thunderbird are supported at this time.
"
https://www.mozilla.org/en-US/thunderbi ... uirements/

מיכל.

הודעה שלא נקראהעל ידי מיכל. » 29 מאי 2016, 03:05

שלום חברים,

בהעדר תשובה כלשהי לשאלתי המרכזית בעניין אפשרות ההמרה של קבצי DBX, לא נותר לי אלא לחפש בשדות זרים. כשרות לציבור, הנה תשובה (בעצם שתיים) שמצאתי דרך הפורום הגלובלי:

אם לתמצת, הפוסט המצורף טוען שהיה שלב שבו הטאנדרבירד יכלה לייבא קבצי DBX רק אם שתי התוכנות היו מותקנות על אותו מחשב (מה שיכול להסביר את כישלון הניסוי שערכתי כמדווח למעלה). אם לא, היה צריך למצוא דרך להמיר את הקבצים דרך כלי מתווך, והפוסט שאני מצרפת כנראה עלה על הדרך היעילה ביותר לעשות זאת. זאת התשובה האחת (אגב, הפוסט הזה לא חדש אמנם, אבל המפרסם שלו הפנה אליו מחדש לפני חודשיים שלושה. אז הוא חושב כנראה שהדבריים עדיין רלבנטיים).

התשובה השניה מסתתרת אי שם בתגובות לאותו פוסט, ובה מצויין שמשלב מסויים הציפור יכולה כבר לבצע המרה גם אם היא מקבלת גישה רק לקבצי ה-DBX (כלומר, בלי צורך בתוכנת אאולוק אקספרס מותקנת על אותו מחשב), אבל לדברי אותו מגיב תנאי לביצע ההמרה הוא שהיא תראה תיקיית Oulook Express מלאה, כולל תיקיות העזר שלה, ר' שם. אין לי מושג אם זה באמת יעבוד, אבל את זה אני יכולה לנסות, ואחזור לדווח.

http://thunderbirdtweaks.blogspot.co.il ... press.html

מיכל.

הודעה שלא נקראהעל ידי מיכל. » 30 מאי 2016, 16:23

אוקי, עדכון אחרון -

בצעתי ניסוי לפי החלופה השניה (העתקה של תיקיית Outlook Express מלאה למחשב עליו מותקנת תוכנת הטאנדרבירד. אם לדייק, אפילו לא למחשב עצמו אלא דרך דיסק-און-קי שחיברתי אליו).

הייבוא של הקבצים עבד בסדר גמור, אפילו שבעצם לא שמתי בתוך התיקיה המלאה את כל קבצי תיקיות המשנה שמהוות את הארכיון, אלא רק כמה מהם (כדי למנוע ניסוי ארוך ומסורבל. מדובר בכמות גדולה של חומר). כנראה שמה שהיה חשוב היא הנוכחות של קבצי העזר, ואני מהמרת שבעיקר מדובר בתיקיה של: Folders.dbx מאחר שאחר הייבוא קיבלתי בטאנדרבירד את העץ המלא של כל התיקיות של הארכיון, גם אם רק חלקן אכן התמלאו במסמכים מיובאים (באותם קבצי תיקיות משנה שכן שמתי בתוך התיקיה המלאה).

מה שכן, בעיה אחת כן מצאתי - בתוך התיקיה המלאה של Outlook Express קיימת תיקיית משנה שמאגדת את כל החיפושים שבוצעו אי פעם דרך ה-Outlook Express, שנקראת: Search Folder.dbx ואותה הייתי מציעה לנסות ולמחוק אותה מראש מהתיקיה המועתקת. זאת מאחר שמסתבר שהטאנדרבירד מזהה משום מה כל חיפוש כזה כתיקיית משנה - מה שבפורמט המקורי לא קיים דווקא, והדבר גורם להיווצרות של מאות תיקיות ריקות מיותרות במהלך הייבוא. למחוק אותן בדיעבד קצת פחות נוח, כי הטאנדרבירד מאפשרת מחיקה שלהן אחת אחת, ונדמה לי שלא יכולתי לגרום להן להעלם דרך מחיקת תיקיית החיפוש הראשית. אבל אפשר לבצע מחיקה כזאת מאחורי הקלעים, דרך תיקיית הפרופיל, וזה מה שעשיתי ועבד.

הניסוי אגב בוצע על מערכת של חלונות 7 שעובדת על 64 ביט.
___

זהו. קצת התאכזבתי מכך שלא היה כאן מי שיחלוק איתי מנסיונו או לפחות יחשוב איתי ביחד ויקצר לי דרכים בשאלות העיקריות שהעלתי (למרות כמות לא מבוטלת של צפיות). בין היתר, כי זה לא נורא מעודד תהליך של הגירה של אנשים כמוני, שלא מפחדים לנסות טכנולוגיה פחות מוכרת ואפילו "חופשית" רחמנא ליצן, אבל שהם ליימנים.

אני מקווה שלפחות תיעוד התהליך יעזור אי פעם למישהו אחר שיחפש תשובות דומות.

סמל אישי של המשתמש
חתול
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי חתול » 30 מאי 2016, 22:05

כל הכבוד על הפירוט.
אם לא עזרו זה כי לא ידעו, לא כי בחרו להתעלם ממך.

מיכל.

הודעה שלא נקראהעל ידי מיכל. » 30 מאי 2016, 23:44

אני מבינה (שלא ידעו), ועדיין קצת מאכזב... יש לי כבר שאלות חדשות שאצטרך כנראה לברר בעצמי :-)

בשמחה, ושוב תודה, חתול.

חזור אל “Mozilla Thunderbird”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד